19 Eylül 2021 Pazar Saat:
19:44
01-08-2016
  

Suriye Tarihinin En Hassas Dönemini Yaşıyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad

Facebook da Paylaş


Tesnim haber ajansının haberine göre, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülke ordu komutanlarına yaptığı konuşmada; ülkemiz çok tarihi hassas bir dönem geçiriyor dedi.

Suriye Ordusu 71. Kuruluş Yıl Dönümünde yayınladığı dergide; Beşar Esad’ın, ordu komutanlarına son günlerde yaptığı bir konuşmanın özeti verilmiştir.

Beşar Esad, yayımlanan konuşmada; “Suriye silahlı kuvvetlerine; 5 yıldan fazladır ülkemiz tarihinin en hunharca olan terörist saldırılarına karşı direniyoruz. Bizim; onur, yılmazlık ve direnişle birlikte yaptığımız mücadele eski ve yeni emperyalizmin yayılmacılık projelerini iflasa uğratmıştır.” dedi.

Esad, tüm dünya sizin ülkenizi savunmak için gösterdiğiniz güç ve yılmazlığa şahitlik ediyor. Suriye ordusu, dost ve düşmanlarına başarılarla dolu ve asil bir kuruluş olduğunu gösterdi.

Suriye Devlet Başkanı, biz bu gün vatanımızın tarihinin en hassas dönemlerinden birisini yaşıyoruz. Her zaman uyanık ve hazır olmalıyız, halkımız için yeni başarılar ve aydın bir gelecek çizmek için çalışmalıyız.

Esad sözlerinin devamında Suriye ordusunun teröristlere karşı dik duruşundan dolayı teşekkür ettiğini açıklayarak; "Ben size açıkça söylüyorum bu gün Suriye ordusu bölgenin ve ülkemizin istikrar ve emniyetinin direğidir ve vatanının hakimiyeti ve onurunun savunucusudur."

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler