17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
01:48
09-06-2022
  

Kutsallarımıza Yapılan Saldırıları Kınıyoruz

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Haziran / 2022 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Her Müslümanın namusunu, vatanını savunması ve bu uğurda gerektiğinde canını bile vermesi gerektiği gibi, dinini ve mukaddesatını da sonuna kadar savunması ve bu konuda yapılan saldırılara ve küstahlıklara duyarsız kalmaması onun en öncelikli insanî ve İslamî görevlerinden birisidir.

 

Bu küstahlıklar yer yer dünyanın çeşitli bölgelerinde İslam’a karşı, Yüce Peygamberimize karşı, kısacası mukaddesatımıza karşı yapılmakta ve hepimizi derinden üzmektedir. Bu alçakça saldırılara karşı cılız da, yetersiz de olsa İslam ülkelerinden bazı itirazlar duyulmaktadır. Ancak ne kadar acıdır ki bazı Müslüman ülkelerde, sadece Müslümanların değil, bütün muvahhitlerin en yüce kutsalı olan Allah-u Teâla’ya, Peygamber Efendimize ve kutsal kitabımıza kimi zaman sözde özgürlük adına, kimi zaman bir öğrenci tarafından ve kimi zaman da bir Müslüman ülkenin resmi memurları tarafından haşa dil uzatılıp hakaret ediliyor, ama kayda değer bir itiraz ve protesto da müşahede edilmiyor.

 

Son zamanlarda ülkemizde, sosyal medyada dolaşan Kur’an-ı Kerim’i tekmelemek ve Müslüman ve kardeş ülke Azerbaycan’da vuku bulan, Allah’a ve mukaddesata yapılan hakaretler hepimizi derinden yaralamış ve kahretmiştir.

 

Türkiye Ehlibeyt Âlimleri Derneği ve Ehlibeyt dostları camiası olarak bu alçak ve küstah davranışları şiddetle kınarken, ülkemiz ve Azerbaycan yetkililerinden ivedilikle bu olaylar hakkında gerekli adımları atıp, sorumlu şahıslar hakkında olayın vahametine paralel müeyyideler uygulamalarını ve bir daha bu tür acı ve alçak tavır ve davranışların vuku bulmaması için gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz.

 

Bu arada zindanda bulunmasına rağmen, kutsallarımıza yapılan hakarete sessiz kalmayan yiğit kardeşimiz Ehlibeyt âlimi Hacı Talih Bakırzade kardeşimizi ve mahpus arkadaşlarını da kutluyor, mesajının hamiyetli insanlara ulaştığını ve dolayısıyla açlık grevine son vermesini temenni ediyoruz.

 

Azerbaycan yetkililerine de tavsiyemiz, Allah, din, kitap, mukaddesat tanımayan kimselerle iş tutmalarını değil, gerektiğinde hem vatanı, namusu için, hem de mukaddesatı için hiçbir fedakârlıktan geri durmayan yiğitlerin yanında olup onları ve haklı taleplerini anlamaya davet ediyor ve bir an önce tutuklu âlimlerin serbest bırakılmalarını talep ediyoruz.

 

Allah’ın selamı hakkın ve haklının yanında olanların üzerine olsun.

 

 

 

09.06.2022

İstanbul

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler