22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
08:36
25-08-2012
  

Bahreyn halkının kanı Arap Şeyhlerinin yanında koyunun kanından daha ucuz

Cuma hutbesinde halka seslenen Ayetullah İsa Kasım, Arabistan ve Bahreyn emniyet güçlerinin Hisam Haddad adlı genci öldürmesini kınayarak, Bahreyn halkının kanının Batının ve Arap Şeylerinin yanında koyunun kanından daha ucuz görüldüğünü söyledi.

Facebook da Paylaş

 

 

  Bahreyn halkının kanı Arap Şeylerinin yanında koyunun kanından daha ucuz

Haklarını alana kadar barışçıl itirazlara ve yürüyüşlere devam edeceklerini belirten Ayetullah İsa Kasım “Maalesef birçok batı devleti ve Arap hükümetleri Bahreyn halkının kanını koyunun kanından daha ucuz görüyor” dedi.

İslam dininde bir insana yapılan zulmün bütün insanlara yapılmış sayıldığını, bir insana yapılan saygının bütün insanlara saygı anlamına geldiğini söyleyen Ayetullah Kasım, bir insanın öldürenin bütün insanları öldürmüş gibi olduğunu belirtti.

Aytullah Kasım sözlerine şöyle devam etti:

“Şehitler kendilerine ait olan doğal insani haklarını barışçıl yollarla isterken öldürüldüler. Bazıları evlerinde otururken öldürülürken, diğer bir kısım zindanda işkence altında öldürüldüler. Hangi dinde, hangi insani kanunda böyle bir şey var? Kudüs günü için sokağa çıkan gençlerimiz öldürülüyor. Sonra onun cenaze törenine katılanlar öldürülüyor.”

“Bahreyn halkının kanı, Batının ve Arap hükümetlerinin gözünde bir varil petrolden veya bir koyunun kanından daha ucuz görülüyor” diyen Ayetullah Kasım, halkın haklı isteklerinden bir adım dahi geri çekilmeyeceğini, ölümlerin insanları ıslahın gerekliliğine daha fazla inanmalarına neden olacağını ve halkın haklı isteklerini daha yüksekten dillendirmelerine yardımcı olacağını söyledi.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler