27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
18:40
25-12-2013
  

Avrupa Terörün Tehlikesini İdrak Etmeye Başladı

İngiliz medya kaynakları, İngiltere İçişleri Bakanlığının Suriye'ye gidip silahlı terör gruplarına katılan vatandaşlarının vatandaşlıklarını çekmeye başladığını ortaya çıkardı.

Facebook da Paylaşİrib haber ajansının haberine göre, Amerikan Washington Post gazetesi, Katar'da yönetimi elinde bulunduran Âl Tani ailesiyle Amerika'nın son olarak teröristler listesine koyduğu ve Kaide örgütü yanı sıra Irak ve Suriye'de çatışan silahlı terör gruplarına gizlice para desteğinde bulunmasında parmağı olduğunu ortaya çıkarması ardından, sözde Abdulrahman el Nuaymi arasındaki ilişkilerini ortaya çıkardı.


İngiliz İndependent gazetesi dünkü sayısında, İngiltere İçişleri Bakanlığının ingiltereye geri dönmelerini engellemek ve İngiltere dahilinde terör tehlikesini azaltmak hedefiyle Suriye'deki silahlı terör gruplarına katılmak üzere Suriye'ye giden vatandaşlarından vatandaşlıklarını ellerinden almaya başladığını ortaya çıkardı.


Gazete, İçişleri Bakanı Tereza May'in, çifte vatandaşlığa sahip olan ve Suriye'deki çatışmalara katılan vatandaşların İngiltere'ye geri dönmelerini engellemek amacıyla hareketlendiğine dikkat çekti.


Gazete, May'in gerçekten de 2010 yılında 17 kişinin vatandaşlığını alması ardından bu sefer de 20 İngiliz'in vatandaşlığını ellerinden aldığına işaret etti.


Washington Post: Kaide ve Terörist Grupları Finanse Etmede Parmağı Olan Katarlı Eski bir Yetkili Al Tani Ailesiyle İlişki İçersinde


çte yandan Amerikan Washington Post Gazetesi Joby Warek ve Tick Roth imzalı dünkü makalesinde, Katar'da yönetimi elinde bulunduran Âl Tani ailesiyle Amerika'nın son olarak teröristler listesine koyduğu ve Kaide örgütü yanı sıra Irak ve Suriye'de çatışan silahlı terör gruplarına gizli yollarla milyonlarca dolar para desteğinde bulunmasında parmağı olduğunu ortaya çıkarması ardından, sözde Abdul Rahman el Nuaymi arasındaki ilişkilerini ortaya çıkardı.


Yazarlar, Amerikan Hazine Bakanlığının geçen hafta Nuaymi'yi terör listesine aldığı iki kişiden biri olduğuna işaret etti.


Yazarlar, Nuaymi ile Yemen uyruklu Abdul Vahhab Humeykani'nin Katarlı Al Tani hükümetinin desteklediği kurumlarda müsteşar olarak çalıştıklarına, aşırı dinci gruplara büyük destekle beraber hukuk gruplarında üst düzey mevkilerde yer almakla oynadıkları çifte role dikkat çektiler.

 

Ehlader Haber

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler