22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
06:52
01-02-2014
  

AKP'li Vekilden Partisine İmalı Sözler

Ayakkabı kutun kaç numara, maşallah ayakların 85 numara, senin kutun büyüktür...

Facebook da Paylaş


 

AKP'den ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İstanbul Milletvekili Muhammed çetin partisinden istifa etti. İstifasını açıklayan çetin, yaptığı basın toplantısında eski partisine çok ağır sözlerle yüklendi.

"Partiye zarar veriyor, parti içinde fitne yaratan konuşmalar yapıyor" gerekçesiyle partiden ihracı için disiplin kuruluna sevk edilen İstanbul Milletvekili Muhammed çetin, partisinden çok sert sözlerle istifa etti. çetin, "AK Parti maalesef kararmıştır. Varlık sebebini yitirmiştir. AK Parti'de kalmak günahlara ortak olmak olacağından istifa ediyor ve siyasi hayatıma bağımsız olarak devam ediyorum" dedi.

Eski AK Partili çetin, "Birçok arkadaşımın aynı şeyi yapacağını göreceksiniz. Yakında patır patır dökülürler. Arkadaşlarım arasında, konuştuğum kişiler arasında "Keşke olmasaydı, rahatsızım, seçmenin önüme çıkamıyorum" diyen insanlar var" ifadelerini kullandı.

Yolsuzluk iddiası

Basın açıklamasında AKP ve Başbakan'a ağır sözler sarf eden çetin, "Ben İstanbul vekiliyim. Burası Türkiye'nin ticaretinin, yatırımının döndüğü yer. Orada şahsen tanıklık ettiğim hadiseler oldu" dedi. çetin ayrıca bir toplantıda "Ben bu işlerde yokum, beni köftelik işlere bulaştırmayın dedim" diye devam etti.

çetin'in de istifasıyla 17 Aralık'ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından AK Parti'den istifa eden milletvekili sayısı 8'e yükseldi. şu an AKP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 319, CHP'nin 134, MHP'nin 52, BDP'nin 26, HDP'nin de 4 milletvekili bulunuyor.

İstanbul Milletvekili çetin, yolsuzluk ve rüşvet skandalının simgesi haline gelen ayakkabı kutusu ile ilgili milletvekili arkadaşına "Ayakkabı kutun kaç numara, maşallah ayakların 85 numara, senin kutun büyüktür" demişti.

 

Ehlader haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler