10 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
02:19

Yeniden Müjdemiz Olasın Diye Gel

20-04-2019 19:06


 

 

 

 

Bir ömre mukabil hasretliklerimiz var bizim, adına sevda dediğimiz, aşk dediğimiz, deste deste intizar biriktirdiğimiz.

 

Dön artık gittiğin yerden ey Sevgili, sinelere birikmiş mahmur hüznü sen kaldırabilirsin ancak. Zifiri karanlıklara hapsolmuş gibiyiz sensiz.

 

Her Cuma sabahına gizlenmiş gözyaşlarımızla, Asrı Zamana saklı ne coşkularımız var yüreğimizden taşan, heyecanlı ama mahcup, karşına çıkmaya can atan suretlerimizle, bekleyişinin özlemindeyiz.

 

Ey İmam (a.f) koyma kalbimizi ortada... Yapayalnız, sana adanmış bu kalbleri sensiz bırakma. Yıpranmamış bir umudla, yorulmamış bir gözyaşı ile seni karşılamayı bekliyoruz. Söyle! Hangi aşığı ayrılğın ateşi yakmamış, hangi sevda kolay kolay yorulmuş ki, vuslata gönlünü bağlamış hangi soluk kavuşmadan kesilmiş ki...

 

Solmayan bu umuda cevap vereceğin güne uyanmak en büyük hayalimiz iken, kavuşma ne zaman... kaç bahar, kaç gün, kaç saat kaldı?

 

Alemi kuşatacak olan sedanı bizden mahrum bırakma ey Ey İmam... Hangi iklimle, hangi rüzgarla geleceksin bilmiyorum ama, her yağan yağmurda, her kayan yıldızda, her doğan güneşte, her açan goncada, hep seni düşünenlerini abad eyle ey Sevgili.

 

Sızlayan yüreklere şenlik getirecek, sensin.

 

Rabbinden gayrı yaslanacağı dayanağı olmayanların derdini dinleyecek sensin.

 

Çaresiz gözyaşlara ortak olacak, sensin.

 

Ayrılıktan üşüyen ellerimi tutarmısın ey Beklediğim müjdem.

 

Sonsuzluğa dökülen gizli hislerimi bilen sen iken, yüreğime su serpermisin?

 

Sen yoksun bir yanımız hep eksik ya, eksik yanımızı tamamlamak için, kaybolmuşluğumuzu bulmak için gel.

 

İzin ver de esen yel kokunun müjdesini savursun sokak sokak, diyar diyar.

 

Günahların kirliliği ile utancından yüzü olmayan sevenlerine, ebedi kavuşma müjdesini verirmisin. Sana muhtaç olmasıyla zenginleştirdiğimiz kalbimizi, seni unutmakla fakirleştirme Sevgili.

 

Sana benzeyen izlere talibiz, sana benzeyen hatta senin kokunu anımsatan her şeye. Seni görme düşüyle uyuyanın rüyasına talibiz. Aşık olmaya talibiz, sana giden yollara sımsıkı sarılıp, sana varmaya talibiz.

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • H.Y   02-05-2019 22:34

    mukakdes olan bu özlem hasret bekleyisiniz insaallah nasip olur.ne mutlu ümit var olup bekleyenlere,Rabbim bizleri hücceti gercekden bekleyenlerden kilsin selam ve dua ile