24 Haziran 2019 Pazartesi Saat:
14:45
17-09-2018
  

Yemen İçin Tek Yürek Olduk + FOTO

Türkiye Direniş Cephesi Dostları tarafından Van’da organize edilen “Hepimiz Yemenliyiz” programına derdi İslam ve Müslümanlar olan birçok vatandaşımız katıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Değerli büyüğümüz Kemal Kemahlı’nın sunuculuğunu yaptığı Yemen’e Destek programı Beheşti Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Saat 14:15’te başlayan program Ömer Çelebi’nin okuduğu ezgi ve marşlarla devam etti. Ardından konuşmasını yapmak için değerli Ehl-i Beyt alimimiz Muhammed Bakır kürsüye davet edildi. Muhammed Bakır konuşmasında Kerbela’dan başlayan bu kokuşmuş düşüncenin bugün Yemen zulmüyle devam ettiğini söyledi. Bakır Hoca: ‘İnsanoğluna hayatta bir defa Hürr gibi tövbe etme imkânı doğabilir; Bu fırsatı iyi değerlendirenlere ne mutlu! Mazlumun yanında, zalimin karşısında duranlara ne mutlu! Van’dan Ensarullah’a selam olsun!’ dedi.

 

Daha sonra kürsüye gelen Kemal Kemahlı ise kısa ve öz konuşmasında: “Dün el-Husi İmam Yahya İngilizler ve Osmanlı arasında tercih noktasında kaldığı anda Osmanlı’nın yanında İngilizlere karsı savaştı. İnönü ve diğer Osmanlı Vali hatıratlarında Husi lideri İmam Yahya’dan övgüyle bahsedilir.  Şimdi Cumhurbaşkanımıza, sivil toplum örgütlerine ve Türk milletinin vicdanına sesleniyoruz; Yemen halkına yârdim elini uzatma vakti gelmedi mi hala!?” dedi.

 

Öte yandan Van’daki programa direniş cephesinin tanınmış isimlerinden Nureddin Şirin, Muhammed Can, Şehit ve Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Platformu Başkanı Recai Yurdan, 15 Temmuz şehit babası ve gazi Ekrem Ekşi, Mavi Marmara’dan Cenk Süha Tatlıses, Alevi Eşit Yurttaşlık adına Sadık Gökgöz, değerli Ehl-i Beyt âlimlerimizden Zeki Tümay ve İsmail Avcı Hoca ayrıca Saadet Partisi ve Hüdapar Van Teşkilatı da katıldı.

 

“Hepimiz Yemenliyiz” programında daha sonra kürsüye davet edilen Iğdır Ehl-i Beyt alimlerinden Zeki Tümay Ehl-i Beyt Alimleri Derneği adına bir konuşma yaptı. Tümay konuşmasında: “Vakit öğüt verme zamanı değildir. Heyseme, İmam Hüseyin’e söyle demişti; Ya İmam! Ne seninleyim ne de sana karesiyim. İmam da; Ey Heyseme! Benim yârdim nidamı duyup da sessiz kalırsan bizimle savaşanlardan olursun ve cehennemi boylarsın. Öyleyse Yemen halkına sahip çıkma vaktidir.” dedi.

 

Ehlader Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Tümay Hoca’nın ardından kürsüye davet edilen Nurettin Şirin; Artık Al-i Suud zulmünün arşı titrettiğini, halkın perişan bir halde olduğunu, insanların artık açlıktan ölmemek için ağaç yaprakları yediğini, bir milyon Yemenli çocuğun açlıktan feryat ettiğini ve bu zulme İslam Ümmetinin sessiz kaldığını ve Direniş Cephesi’nin mazlum Yemen halkının sesi ve feryadı olduğunu bugün salonlarda, yarın ise cephelerde ısrarla sürdüreceğimizi ve bunu yaparken de bir mezhep üzerinden değil, Muhammedi bir bakışla, Hüseyni bir duruşla bu mücadelenin başarı getireceğine inandıkları söyledi.

 

Yemen’le dayanışma programı İsmail Avcı Hoca’nın okuduğu dualar ile son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler