25 Mayıs 2020 Pazartesi Saat:
16:59

Uyuma, Uyutulma Müslüman...

21-12-2017 11:34


 

 

 

Uyuma, Uyutulma Müslüman, Kudüs Bizimdir!

 

Amerika’daki Trump yönetiminin İsrail’deki ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının ardından dünyada ve özellikle Müslüman ülkelerde bir hareketlenme başladı. Bu açıklamanın ardından toplantı çağrıları üst üste gelmeye başladı.

 

Günaydın! İsrail, Filistin ve Kudüs’ü yeni mi işgal etmiş diyesim geliyor. İsrail Küdüs’ü ne yeni işgal etmiş ne de ilk kez başşehri olarak ilan etmişti. Kudüs’ün tamamı 1967 yılında işgalci Siyonist İsrail tarafından işgal edilmiş ve 1980 yılında ise başşehir olarak ilan edilmişti. Bugüne kadar buna sessiz kalan İsrail ile dostluk ilişkisi içinde olan dünya ve İslam ülkesi yönetimlerinin şimdi yaşanan bu  duruma tepki göstermeleri bana hiç de inandırıcı gelmiyor. İsrail’i dostu ve müttefiki gören bu yöneticilerden bir şey beklemek aptallık olur kanımca.

 

İslam ülkeleri toplandı ve İsrail'i kınadılar. Hem de çok şiddetli kınadılar. Kınamakla yetinmediler bir de Amerika ve İsrail’i Doğu Kudüs'ü Filistin'in başşehri yapmakla tehdit ettiler.  Ey Amerika ve İsrail çok pişman olacaksınız! dediler. Amerika ve İsrail de bu kınama ve tehditlerden çok korttu. Oturun isterseniz akşama kadar aralıksız kınayın. Adamların umurunda bile değil.

 

Amerika ve İsrail kendilerine göbekten bağlı bu Müslüman ülke yöneticilerinin hiçbir şey yapamayacağını çok iyi biliyorlar.

 

Müslüman ülke yöneticilerinin bu açıklama ve tepkileri sadece halklarının gazını almaya yönelik. İsrail kendi işgali altındaki Doğu Kudüs denen yerin Filistini’in  başşehiri yapamayacaklarını, elçilikler açamayacaklarını çok iyi biliyor. ABD ve İsrail bu kınama ve açıklamaların gaz alma amaçlı yapıldığının bilinci içerisinde tepkileri gülerek geçiştiriyorlar.

 

Bu ana binaen hepimiz biliyoruz ki; Arap ülkeleri krallıklar ve emirlikleri Amerika’nın oraya oturttuğu bölgedeki maşaları ve ajanlarıdır. Bu yüzden onlar İsrail’e karşı hiçbir  işin içinde yer almazlar, alamazlar. Aksine gizli olarak İsrail’e her türlü desteği verirler ve veriyorlar.

 

Arap Yöneticilerin yaptıkları ve yapacakları tek şey Müslümanlara zarar vermek, Müslümanları fitne çıkararak bir birine düşürmek. Amerika ve İsrail’e karşı olan İslam ülkelerinde kargaşa çıkarmak ve hatta gerekirse İsrail’in rahatı için Müslüman ülkelerle savaşmak…

 

Evet ne demiştik; Müslüman ülke liderlerinin kınama ve açıklamaları İsrail’i etkilemez. Bu açıklamalar sadece toplumlarının gazını almaya yöneliktir. Çünkü  kınama ile İsrail’e hiçbir şey yapamazsınız. Kınamanız sadece sinek vızıltısı gibi geçer gider.

 

Eğer kınamanın yanında bir yaptırım gücü kullanmıyorsanız; kınamalarınız havada kalır.

 

Ne ekonomik bir yaptırım.

 

Ne siyasi bir yaptırım.

 

Ne askeri bir yaptırım.

 

Maalesef şimdiye kadar  İslam ülkeleri yöneticilerinden bu yönde hiçbir açıklama gelmedi. Geleceğe de benzemiyor…

 

Uyuma, uyutulma Müslüman, Kudüs bizimdir!

 

Müslümanların bunu bilerek uyanık olmaları gerekir. Yöneticilerin yaptıkları İsrail karşıtı açıklamalar ile kendilerinin tabiri caiz ise gazlarının alınmasına müsaade etmemeleri gerekir. Ülkeleri yöneticileri üzerinde baskı oluşturarak sadece kınamayla bu sorunun düzelemeyeceğini bildiklerini ve başka yaptırımlar uygulamaları gerektiğini göstermeleri gerekiyor. Eğer böyle olmaz ise; Kahrolsun Amerika! Kahrolsun İsrail! sloganlarımız havada kalır ve hedefine ulaşmaz.

 

İsrail laftan değil başka yöntemlerden anlar. İsrail’e anladığı dilden cevap vermek gerekir. Müslümanlar da bunun ne olduğunu çok iyi biliyor.

 

Bütün hainliklere ve zorluklara rağmen direnişe devam…

 

Selametle kalın, uyanık kalın…

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !