27 Mayıs 2020 Çarşamba Saat:
06:19
01-10-2018
  

Şehit Edip Ailesine Verdiler

İşgal Rejimi'nin 1 haftadan fazla işkence yaptığı Muhammed er-Rimavi hayatını kaybetti.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Filistin topraklarında göz dönmüş Yahudiler zulümde sınır tanımıyor. İslam dünyasından yine kınama mesajları geldi...

 

Siyonist İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde açtığı ateş sonucu 7 Filistinli şehit olurken 90'a yakın da yaralı var.

 

Yaralılardan ikisinin durumu ağır olmak üzere 90'a ulaştığı, bunlardan 35'inin çocuk, 4'ünün kadın, 4'ünün ilk yardım görevlisi ve 2'sinin gazeteci olduğu kaydedi. Öte yandan 416 kişinin ise İşgal Rejimi askerlerinin kullandığı göz yaşartıcı gazdan etkilendiği açıklandı.

 

Ayrıca dün gece de Siyonistler tarafından yaklaşık on gün önce gözaltına aldıktan birkaç saat sonra işkence altında hayatını kaybeden Filistinli şehit Muhammed er-Rimavi'nin naaşı, ailesine teslim edildi.

 

Ambulansla Ramallah'a getirilen Rimavi'nin naaşı, Filistin Sağlık Kompleksi'nin morguna taşındı.

 

Filistinliler 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İşgal sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl gösteriler düzenliyor. Yahudi askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler