09 Ağustos 2022 Salı Saat:
06:41
29-10-2020
  

Rahmet Peygamberi ve İslamî Vahdet Programına Davet

Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği / İstanbul - Kasım / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (saa) ve Ehl-i Beyt İmamlarının altıncısı İmam Cafer-i Sadık’ın (as) kutlu doğumları münasebetiyle Merhum İmam Humeynî tarafından ilan edilen Vahdet Haftası tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir dizi etkinliklerle kutlanmaktadır.

 

Bu etkinlikler kapsamında Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği tarafından, internet üzerinden online ilmi seminerler ve Kur’an gecesi düzenlenecektir.

 

“Rahmet peygamberi ve İslamî vahdet” başlıklı webinarların ilki 01 Kasım Pazar günü saat 20:00’de gerçekleşecektir. Toplantının konuşmacıları şöyledir:

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği Başkanı Sayın Kadir Akaras, el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Sayın Dr. S. Vahid Kaşanî, Gürcistan Müslüman İdaresi Başkanı Sayın Ramin İgidov.

 

02 Kasım Pazartesi günü aynı saatte yapılacak 2. oturumun konuşmacılar ise;

 

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Akif Koç ve Azerbaycanlı Ehlibeyt Âlimlerinden Araştırmacı-Yazar Sayın İlgar İbrahimoğlu olacaktır. 

 

03 Kasım Salı günü ise yine saat 20:00’de “Kur’an Gecesi” düzenlenecektir. Programın konuşmacısı Sayın Mikail Gürel olacaktır ve daha sonra Türkiye, İran, Tanzanya ve Afganistan’dan karilerin Kur’an tilaveti ile Tevaşih grubunun icrası gerçekleşecektir.

 

Programlar Adobe Connect uygulaması üzerinden yapılacaktır. Bunun için öncelikle bilgisayarınıza, telefonunuza veyahut tabletinize Adobe Connect uygulamasını yükleyip daha sonra aşağıdaki linki girmeniz yeterlidir.

 

 

https://vc.miu.ac.ir/egitim-2

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

  

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler