27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
04:36
29-04-2021
  

Pendik'te İmam Hasan'ın Mübarek Doğum Günü Kutlandı

Yayalar Ehl-i Beyt Camiî – Pendik / İstanbul - Nisan / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

Dün 28 Nisan Çarşamba günü Yayalar Ehl-i Beyt Camiî’nde Fahr-i Kâinat Efendimizin reyhanesi İmam Hasan el-Mûcteba’nın mübarek doğum günü kutlandı.

 

Koronavirüs ile mücadele ve pandemi tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uyularak gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Yayalar Ehl-i Beyt Camiî İmamı Şeyh Arslan Başaran, İmam Hasan'ın (a.s) Peygamber Efendimize (s.a.a) olan yakınlığı ve onunla geçirmiş olduğu yedi yılı kısaca anlattıktan sonra günün anlam ve önemine dair şunları söyledi;

 

İmam Hasan el-Mûcteba, Yüce Allah’ın biz insanlara kendisine tabi olmamızı istediği güzel bir önderdir. Hem Allah Teâlâ’nın kendisi hem de Fahr-i Kâinat Efendimiz Hz. Hasan’ı övmüşler ve zaten kendi yaşantıları da bunu en güzel şahidi olarak karşımıza çıkmıştır.

 

İyi bir insanı değerlendirmek ve nasıl bir kritere sahip olduğunu bilmek istersek; bunun için tüm müspet örnekleri kendisinde toplayan İmam Hasan’a bakmamız, hayatını tahkik etmemiz yeterli olacaktır.

 

Onun ahlakı, ilmi, yaşamı, iyi bir baba, iyi bir evlat, iyi bir torun, iyi bir eş, iyi bir lider, iyi bir komşu oluşu bizlerin onun ardı sıra gitmemiz için yeterlidir. Öyleyse bu doğum günlerine karşı duyarlı olmamız ve çocuklarımıza bu güzel kültürü aşılamamız hepimizin görevidir.

 

Pendik Yayalar Ehl-i Beyt Camiî’nde gerçekleştirilen İmam Hasan el-Mûcteba’nın mübarek doğum günü kutlaması okunan duaların ardından sona erdi.

 

 

Ehlader HABER

 

 

  

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler