27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
02:32
28-11-2012
  

Patriot heyeti Malatya`da

NATO'dan 30 kişilik uzman bir heyet Malatya`da incelemelere başladı.

Facebook da Paylaş

 

Patriot füzelerinin kurulacağı alanların belirlenmesi için NATO'dan 30 kişilik uzman bir heyet Malatya'da incelemelere başladı.
 
Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Hollanda'dan 10'ar kişilik uzmanlardan oluşan NATO heyeti, hava yoluyla kente ulaştı. Heyeti taşıyan uçak 7. Ana Jet çs Komutanlığı'ndaki Malatya Erhaç Havalimanı'na indi. Heyet hava alanından Malatya Orduevi'ne geçti. Heyet sabah erken saatlerde, Malatya Orduevi'nden hareket ederek Tulga 1 Kışlası'na geldi. Heyetin buradaki incelemelerin ardından Altay Kışlası ile 7. Ana Jet çs Komutanlığı'nda da inceleme yapacağı öğrenildi.
 
NATO heyetinin geçişi sırasında geçiş güzergahlarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Heyeti taşıyan iki otobüse 6 polis aracı eskortluk etti. Bununla birlikte geçiş güzergahındaki tüm kavşaklarda polis ekipleri yol güvenliği alırken, heyeti taşıyan otobüsler kırmızı ışıkta bile durmadan ilerledi. Heyetin, Patriotların kurulması planlanan yerlerde yarın inceleme yapacağı ve 29 Kasım Perşembe günü kentten ayrılacağı öğrenildi.
 
NATO heyetinin, Türk askeri yetkilileri ile birlikte Malatya'nın ardından Adana, Hatay, Gaziantep ve şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu 10 şehirde temaslarda bulunacağı öğrenildi. Heyetin 10 gün Türkiye'de kalması bekleniyor.
 
Yer seçimi, Suriye'nin füze rampalarının bulunduğu coğrafi koordinatlara hakimlik, ulaşım, güvenlik, barınma ve iletişim koşullarına göre yapılacağı belirtiliyor. Türkiye, sınırın uzun olması nedeniyle 6 Patriot bataryası konuşlandırılmasını istiyor.
 
 
dünyabülteni
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler