27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
06:06
28-07-2021
  

Nijerya İslami Hareketi'ni Tebrik Ediyoruz

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - İstanbul - Temmuz / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

  

 

Bundan yaklaşık beş yıl önce Amerika ve Siyonist rejim güdümlü, Suudi maddi desteği ile tanınan Hristiyan Nijerya Hükümeti, ordu birliklerine verdiği emir ile Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki’nin evine saldırı düzenlemiş ve bu faciada 1000'den fazla masum insan hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştı.

 

Nijerya Ordusu'nun bu insanlık dışı davranışlarının bahanesi ise, ülke Şiilerinin, Genelkurmay Başkanı'na suikast yapma planları olduğu ileri sürülse de; Şeyh Zakzaki ve takipçilerinin büyük zulümlere uğraması, belki de İslami Hareketin büyümesini önlemek ve Şeyh'i öldürmek için tasarlanmış oldukça iyi bir senaryoydu.

 

Nitekim ilerleyen süreçte, Nijerya Hükümeti saldırıda ağır şekilde yaralanan Şeyh İbrahim Zakzaki ve eşinin serbest bırakılabilme ihtimali olan tüm yasal yolların önünü ‘Vatan hainliği ve terör örgütü kurma’ suçlamalarıyla kapatmış ve aynı zamanda Şeyh destekçilerinin barışçıl protestolarını da şiddetle bastırmıştı.

 

Ama hamdolsun bu mübarek günde Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki özgürlüğüne kavuştu.

 

Zillete asla boyun eğmeyen, inancı uğruna altı güzel evladını şehit veren ve özgürlüğünü yitiren Şeyh İbrahim Zakzaki ve kıymetli eşi Malame Zinet Kaduna'nın kurtuluş haberi bizleri oldukça mutlu etmiştir.

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği (Ehla-Der) olarak Şeyh İbrahim Zakzaki ve zulüm karşısında asla susmayan yüce ruhlu Nijeryalı kardeşlerimizi kutluyor, her daim yanlarında olduğumuzu belirtiyor ve kendilerine Allah Teala’dan izzet ve başarılar diliyoruz.

 

 

  

28.07.2021

İstanbul

 

 

  

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler