27 Mayıs 2020 Çarşamba Saat:
12:33
28-01-2015
  

Kutsal Mekanlar İslam'ın Onurudur!

Kutsal Mekanları ve mezarları tahrip etmek, İslam tarihine vurulan en büyük darbedir...

Facebook da Paylaş


 

Suudi Arabistan İran Büyükelçis'ini makamında kabul eden Ayetullah Safi Gulpaygani, "Bölgeye hakim olan hassas durumda İslam ülkeleri arasındaki irtibat her zamankinden daha zaruridir" dedi.

Ayetullah Gulpaygani sözlerine şöyle devam etti:

"Bir yanda İslam'ın rahmani çehresini karalayarak İslam'ı vahşet dini gibi göstermeye çalışan gruplar diğer yanda bu grupların yalanlarına inanan bazı basiretsiz Müslmanlar. Böylesi hassas bir durumda uyanık ve agah olan Müslümanların vazifesi çok zor ve ağırdır. Dünyaya her alanda sevgi, barış, şefkat ve merhameti armağan eden İslam dinini korumak gerekir. İslam ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya devletleri radikal grupların tehlikesini bertaraf etmek için olumlu ve ortak adımlar atmalıdır. İnsanlık için büyük bir risk arz eden bu terör gruplarını yok etmek için hükümet yetkililer etkili çözüm yolları ve kararlar almalı."

Konuşmasında aşırıcı gruplar tarafından tahrip edilen, yıkılan kutsal mekanlara da değinen Ayetullah Gulpaygani:

"Bu aciz kulun görüşü; Kutsal Mekanları ve mezarları tahrip etmek, İslam tarihine vurulan en büyük darbedir. Bu menfur eylemler, dünyayı İslam'ın aydınlık geçmişinden uzaklaştırır. Bu mekanlar tüm Müslümanlar için değerlidir. Bu mekanlar, ait oldukları dönemdeki Müslümanların büyüklüğünü ve İslam'ın onurunun nişaneleridir. Bu nedenle Kutsal Mekanlara saygı duyulmalı ve gerektiği gibi muhafaza edilmelidir." dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler