17 Ekim 2021 Pazar Saat:
00:28
16-05-2018
  

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır Platformu

Türkiye Direniş Cephesi Dostları tarafından oluşturulan "Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır Platformu" tarafından, Malatya’nın Kürecik ilçesinde bulunan NATO Erken Uyarı Radar Üssü’nün kapatılması istemiyle Kürecik girişinde basın açıklaması düzenlendi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Platform adına basın açıklamasını yapan aktivist Bahir Aydın, 27 Mayıs’ta Kürecik NATO Radar Üssü önünde basın açıklaması gerçekleştirmek üzere bir kez daha Malatya Akçadağ Kaymakamlığına dilekçe verdiklerini söyledi.

 

Aydın, “Büyük Şeytan Amerika’nın aklı noksan başkanı Trump’un aldığı karar neticesinde, ABD’nin büyükelçiliği Tel Aviv’den, Siyonist işgali altındaki Kudüs’e taşındı. Müslümanların duygularını rencide eden bu hadise ile eş zamanlı olarak Gazze’de 60 kişi katil İsrail askerlerinin kurşunları ile şehit edildi, binlercesi de yaralandı. Bizler Türkiye Direniş Cephesi Dostları olarak, ABD elçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve Siyonist Rejimin tamamen barışçıl gösteriler düzenleyen Filistinli Müslümanları acımasızca katletmesini kınamak ve Ortadoğu’nun bağrına bir hançer gibi saplanan Siyonist Rejimin güvenliğini sağlayan Kürecik NATO erken uyarı radar üssünün ve ülkemizdeki ihanet yuvaları olan tüm NATO üslerinin derhal kapatılmasını talep etmek üzere Akçadağ Kaymakamlığına 27 Mayıs 2018’de kitlesel bir basın açıklaması yapmak talebiyle izin başvurusunda bulunduk.

 

Kamuoyunun da çok yakından takip ettiği gibi, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana hem Malatya Valiliğine, hem de Akçadağ Kaymakamlığına bu konularla ilgili basın açıklaması yapma talebiyle, 7 defa resmi müracaatta bulunmamıza rağmen her seferinde taleplerimiz reddedildi.

 

Hükümetin, Kudüs ve Filistin konusundaki haklı söylemlerine rağmen bizlere ABD, İsrail ve NATO’yu protesto etme izninin verilmemesine bir anlam veremiyoruz. Acaba bu karar, yerel mülki amirlerden mi, yoksa iktidardan mı kaynaklanmaktadır, merak etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

 

“Radar üssünün kapatılmasını talep ediyoruz” diyen Aydın, “Bizimle beraber, Türkiye kamuoyunun da bu konuya cevap aradığını biliyoruz. Milletimiz iktidardan bir STK gibi davranmasını değil, iktidar olduğunun bilinci ile Siyonist İsrail ve büyük şeytan ABD ile tüm ilişkilerini sonlandırıp hiç vakit geçirmeden derhal elçilikleri kapatmasını istemekte ve beklemektedir. Siyonist rejim güçten anlamaktadır.

 

Bu arada geçtiğimiz günlerde direniş cephesi adına Suriye’den, Golan’daki stratejik siyonist israil askeri üslerine düzenlenen füze saldırılarının yüreğimizi ferahlattığını ifade etmek isteriz. Bu vesile ile direniş cephesinin tüm bileşenlerini muhabbetle, sevgiyle selamlıyoruz. İslam dünyasını derinden yaralayan, gelişmeler dikkate alındığında Akçadağ Kaymakamlığının söz konusu talebimize olumlu cevap vereceğini umut ediyoruz. Türkiye Direniş Cephesi Dostları olarak, ABD, israil ve NATO üsleri kapatılıncaya kadar bu haklı talebimizin peşinde olacağız. Kahrolsun ABD, Kahrolsun israil sloganını Anadolu’da yükseltmeye devam edeceğiz. Siyonistler şunu iyi bilmeli ki, her yerde onların enselerinde olacağız.

 

Nekbe; Büyük Felaket, sadece mazlum Filistin halkı için değil, bütün ezilen halklar için büyük felaket! Dünyayı sömürü çarkları içerisinde öğüten siyon-emperyal güçlerin sultası altındaki bütün halkların felaketi! Bu felaketi yüreğinin en derininde hisseden biz Türkiye Direniş Cephesi Dostları, ezilen tüm halkların feryadını dile getirmek için buradayız! İsrail yeryüzünde var oldukça bu felaket bitmeyecek! Bu fasit kanser tümörünün, bu terör şebekesinin yok olması adına ülkemizin ilk adımı atmasını, yani 'Kürecik NATO Radar Üssü'nün kapatılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

  

 

 

Haberin Videosu İçin:

http://www.kudusgunu.com/turkiye-direnis-cephesi-dostlari-kurecik-in-girisinde--kurecik-nato-radar-ussune-hayir-platformu-nun-kurulusunu-ilan-etti-video-foto_h21356.html

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler