06 Aralık 2021 Pazartesi Saat:
16:20
24-10-2018
  

KİYDER Afrika'da Su Kuyusu Açtı + FOTO

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği (KİYDER)

Facebook da Paylaş

 

 

 

Dünyamızda tatlı su ihtiyacı günden güne artıyor. Nüfusun artması yanı sıra küresel ısınma, endüstrileşme ve yer altı kaynaklarının doğru kullanılmaması gibi sebeplere bağlı olarak tatlı suya erişimde bazı bölgelerde ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

 

Afrika, susuzluk konusunda sıkıntı yaşayan kıtaların başında geliyor. Ve yine Afrika’da yaklaşık bir milyar insan sağlıklı ve temiz suya erişemiyor.

 

21 milyon nüfusu ile Afrika kıtasının batısında bulunan ve denize kıyısı olmayan Nijer Cumhuriyeti’nde de su sıkıntısı her geçen gün kendisini iyiden iyiye hissetiriyor ve bu konuda çalışmalarına başlayan Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği (KİYDER) bir nebze de olsa bu sorunu çözebilmek için ilk su kuyusunu hayır severlerin yardımıyla Nijeryalı kardeşlerimize sunmuş bulunuyor.

 

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin öncülüğünde bir hayırsever kardeşimizin desteğiyle, Nijer'de bir su kuyusu ihdas edilmiştir. Allah Teala bu güzel hizmetlerini kabul etsin...

 

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak sırada, Yemen’de insanlara kuyulardan içme suyu taşıyıp dağıtan su tankerinin parasını temin etmek vardır. Bir su tankerinin fiyatı yaklaşık 15.000 Dolar civarındadır. Sizlerin de bu kutlu yardım kampanyasına yardımlarınızı bekliyoruz.

 

Ehlader HABER

 

  

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler