17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
13:09
03-08-2018
  

Kimdi Bu Beyaz Baretler? (Suriye Gerçekleri)

Beyaz Baretler, Lawrence ile 007 Bond Karışımı Bir İngiliz Ajanı...

Facebook da Paylaş

 

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

Banu Avar

 

Karaköy’de çekilmiş bu fotoğrafta gördüğünüz adam James Le Mesurier. Sıradan bir İngiliz askeri değil. Birleşmiş Milletler Barış Gücü adına Balkanlar’da çalışmış, İngiliz Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Ortadoğu’da istihbaratçı olarak üst düzey görev yapmış biri. Çalıştığı alanlar saymakla bitmiyor. Irak İçişleri bakanının özel danışmanlığından, Birleşik Arap Emirlikleri Doğal gaz sahaları özel koruma gücü oluşturma görevine, Dubai’de Black Waters’la bağlantılı Kiralık asker şirketi Olive Group başkan yardımcılığından, Beyaz Baretler adlı ‘sivil toplum!’ kuruluşuna kadar uzayan bir yelpaze bu. eyaz Baretler’e önderlik eden Mayday Rescue adlı ‘arama kurtarma yardım’ örgütünün de mimarı.

 

MI6 olarak bilinen İngiliz istihbaratının bölgedeki en güvendiği ajanlarından biri. CIA ve Mossad ile ortak operasyonlarda Mayday ‘Sivillere yardım’ teşkilatını paravan olarak kullanıyor. Suriye’de el-Kaide artığı Nusra teröristlerine askeri ve istihbari eğitim veriyor.

 

Le Mesurier, 2016 Haziranında, Kraliçe’den Suriye’deki faaliyetleri nedeniyle özel nişan aldı. Yani karşınızda, çağdaş bir ‘Lawrence’ ve bir 007 Bond karışımı... Lizbon’daki bir konuşmasında 2013 yılında, Halep’den Türkiye’ye geçen bir grup Suriyeliyle Beyaz Baretler’in kuruluş sürecini şöyle anlatıyor:

 

"Suriye’de siviller bomba yağmuru altında katlediliyorlardı. Çalıştığım şirket ARK (bir istihbarat şirketi) ABD ve İngiltere hükümetleri adına Suriye’de eğitim programları düzenliyordu. Türkiye’den deprem arama kurtarma ekibi AKUT’unda yardımıyla, 20 kişilik bir ekibe bir haftalık bir kurs düzenledik. Sıradan Suriyeli sivillerden, bir savunma ekibi yarattık.”

 

MayDay İstanbul bürosu Karaköy’de... Bakınız: http://maydayrescue.org/ Beyaz Baretler’in lideri Raid Saleh Türkiye Suriye arasında mekik dokuyordu. Mayday Rescue Suriye Sorumlusu Faruk Habib Türkiye’de yaşıyor, batı başkentlerinde ilişkileri yürütüyor… James, İstanbul, Gaziantep, Suriye arasında ve her yerde… Bu adamlar ‘iş’lerini maalesef Türkiye’den yürütüyor. Bu gibi konulardan çok uzak olan biri bile şu soruları sorabilir: 'Acaba James neden Suriye’de Sivillere yardım ediyor? Onları çok sevdiği için mi? Peki masum bir Sivil Toplum Örgütü olan Suriye Sivil Savunma Örgütü, kısaca Beyaz Baretler, neden bir İngiliz ajanını ‘kurucu’ olarak seçiyor? İngilizlere sevgisinden mi?’

 

 

Malum bizler ustaların şu nasihatiyle büyüdük: ‘Önce değirmenin suyuna bakın...’

 

Beyaz Baretler 2015’de ünlendi. CNN, CBS, BBC ve al-Jazeera gibi küresel medya devlerinin ekranlarına bir çıktı bir daha inmiyor. Suriye’de 40 bin canı kurtaran ‘kahramanlar’ ‘gönüllüler’ olarak parlatılıyor. Ve resmi açıklamalar, Batılı hükümetlerin ve istihbarat odaklarının bu ‘gönüllülere’ 100 milyon dolardan fazla para bağışladığını gösteriyor.

 

Beyaz Baretler, nasıl bir ‘Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşu’ ise, bir ordu bütçesine yakın bir bağışa layık görülüyor?

 

Acaba neden ABD, İngiltere, Hollanda, Danimarka, Japonya milyonlarca doları Beyaz Baretlerin eline tutuşturuyor?

 

USAID’den aldığı bağış miktarı: 16 milyon dolar. ABD dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner örgüte 23 milyon dolar verildiğini basına açıkladı. Japonya, Danimarka, İngiltere ve Hollanda da Beyaz Baretlere 50 milyon dolara yakın para ‘bağışladı’. Bağışlar yağmaya devam ediyor. Böyle 'hükümet dışı örgüte' (NGO), böyle 'gönüllü'lüğe inananlara da can kurban!

 

Küresel çetenin savaş alanlarında sivil toplum kuruluşu/insani yardım vb. adıyla ortaya saldıkları birçok terör kuruluşu olduğu artık biliniyor. Son örneği Suriye’deki beyaz miğferler adlı kuruluş.

 

(White Helmets) aslında Suriye el-Kaidesi ile yakından ilişkililer… Kendilerinin mağdur halka yardım eli uzatan bağımsız bir sivil savunma teşkilatı olduğunu söylemekteler…

 

Reklamlarını Soros, Birleşmiş Milletler ve batılı hükümetlere bağlı birçok kuruluş yapıyor... Netflix bunlardan yalnızca biri. 40 bin hayat kurtaran beyaz miğferleri öve öve bitiremiyorlar.

 

İzleyeceğiniz birkaç dakikalık videoda masum insanları nasıl kurşuna dizdiklerini ve el-Kaide, Nusra çeteleriyle nasıl işbirliği yaptıklarına ilişkin görselleri izleyebilirsiniz.

 

Beyaz miğferlerin lideri görünürde Raed Saleh.. Ama kurucusu İngiliz istihbaratından emekli asker James Lemessurie. Beyaz miğferler, Suriye’de IŞİD, Nusra ve benzerlerinin işgalindeki bölgelerde ‘çalışıyor’. Röportajlarında ele geçirdikleri Suriye ordusundan erleri nasıl öldürüp çöpe attıkları anlatılıyor. Esad’ı destekledikleri için kurşuna dizdikleri kişilerin videoları da mevcut. Böyle bir yardım derneği bu.. ve ‘bağımsız’!! sadece Amerika’dan 23 milyon dolar, İngiltere’den 17 milyon dolar ve Hollanda’dan 4 milyon dolar fon almış...

 

Geçenlerde Amerikan Dışişleri Bakanlığı basın toplantısında beyaz miğferlerle ilgili bir soru üzerine sözcü Mark Toner bazı açıklamalar yaptı… Meraklısı bu videoyu mutlaka izlemeli…

 

Örgütün lideri Raed Saleh’e Amerika’ya giriş izni verilmiyor. Ama bu ‘bağımsız’ örgüt Amerika, İngiltere ve Hollanda hükümetleri tarafından verilen milyonlarca dolar fonla Suriye’de yayılıyor. Gazeteci ABD Dışişleri Sözcüsüne bu çelişkinin sebebini soruyor. Cevap her zaman olduğu gibi belirsiz...

 

“Örgütü 23 milyon dolarlık bir fonla destekliyoruz ama içindeki bazı kişiler bize güvenlik tehdidi oluşturabilir…” gibi akıl almaz cevaplar veriyor. Bazen bu gibi karmaşık durumlarda kalabildiklerini söylüyor... Örgütü övdükçe övüyor... Sonuna kadar destekliyoruz, diyor. Ama örgütün sahnedeki lideri güvenlik gerekçesiyle ABD’ye giremiyor... Bu ve benzer CIA, MI6 destekli katliam çeteleri Suriye’de cirit atıyor!

 

ve Netflix gibi yayın organları, Cnn, Cbs gibi ana medya, onlarca büyük gazete ve birleşmiş milletler ve bağlı kurumları beyaz miğferleri sonuna kadar destekliyor… Bu medyalardan haber alanlar katilleri yardım melekleri, destekleyenleri ‘Demokrat Yardımsever’ ülkeler zannetmeye devam ediyor.

 

 

-

Beyaz Baretler, nedense hep çocukların kurtarılmayı beklediği yerlerde bulunurken, onları hep kameralara doğru taşıyor ve fotoğraf karelerine düşüyorlar.

 

-

Beyaz Baretler'in oldukça temiz bir geçmişi olduğu kesin!

 

  

-

Küresel Sırtlanların Beyin Bulandırma Aracı TİME Dergisi de koroya katıldı!

Sözün ona 'yardım' kuruluşu olan Beyaz Baret'leri kapaktan kutsadı!..

 

 

-

 

Hiç Şaşırtmadı

 

-

Yorumsuz

 

-

Hiç Şüphesiz Suriye Hak ve Batıl'ın Belli Olduğu Yerdir

 

-

The Guardian Gazetesi Manşeti: 'Suriye'de Beyaz Baretler Nobel Barış Ödülü'nü hak ediyor!'

 

 

-

İngiltere Rus Büyükelçiliği, Suriye'nin Beyaz Baretlerin Oscar Ödülü'nü mizaha vurdu.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler