18 Eylül 2020 Cuma Saat:
22:29
23-04-2020
  

Kevser Yayıncılık'tan Ramazan Ayı Mesajı

Kevser Yayıncılık / İstanbul - Nisan / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

  

 

 

“Ramazan ayı (o sayılı günleri içerir) ki, onda Kur'an, insanlara yol gösterici, hidayetin ve hakkı batıldan ayırmanın açık delilleri olarak indirilmiştir... ve sizi doğru yola ulaştırmasına karşılık Allah'ı büyük tanımanız içindir...” Bakara/185

 

Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim de dâhil olmak üzere tüm semavi kitapların nazil olduğu bir aydır. Allah Teâla’nın sonsuz ilminin kapısı bu ayda insanlığın yüzüne açılmıştır. Rabbimiz insanı insan yapan, yani onu halifetullah makamına ulaştıracak ve onu meleklerden daha üstün konuma ulaştıracak şeyin ilmu’l-esma olduğunu beyan buyurmuştur. Yüce Rabbimizin ilmu’l-esması ise indirdiği kitaplarında, özellikle Kur’an-ı Kerim’de tecelli etmiştir.

 

Dolayısıyla ramazan ayı Ku’an’la ünsiyet kurma, ilmu’l-esma edinme yönünde adım atma, kendimizi ve Rabbimizi tanıma yönünde daha fazla çaba gösterme, kısacası kitap ve ilim ayıdır. Unutmayalım ki, bin aydan daha üstün olan Kadir gecesinde üstün amellerden birisi ‘ilahî ilmî müzakere’de bulunmaktır. Bu yüzden birçok büyük şahsiyetin kaleme aldığı eseri ya bu gecede başladığı veya bu gecede bitirdiğini biliyoruz.

 

Elde edeceğimiz ilim sayesinde teknolojide bunca ilerlememize rağmen kendimizin ne kadar güçsüz, bilgisiz ve fakir olduğumuzu, normal gözle görünmeyen bir virüs karşısında nasıl da çaresiz duruma düştüğümüzü daha iyi anlayacak ve ayette de işaret edilen “Allah'ı büyük tanıma” hakikatine varacağız.

 

İnşaallah bu ay, insanlığın “Allah’ı büyük tanıma” ve “O’na teslimiyet sergileme”, doymayan nefis firavunundan kurtulma, kalbinin huşu etmesini sağlama, faydasız ilimlerden kurtulup kendini tanıma yönünde adım atma ayı olur. Yüce Rabbimizden, bu yönde halkımıza hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlara, çabalara ve girişimlere daha fazla başarı vermesini, halkımızdan da bu hizmetlerden, özellikle bu tür hizmetleri bilhassa ulemamızın sohbetlerini evde kalmamız gereken bu günlerde evlere taşıyan On4 TV’den en güzel şekilde faydalanmayı nasip buyurmasını dileriz.

 

Kevser Yayıncılık olarak çok yakında Ayetullah Muhammedî Reyşehrî tarafından hazırlanan “Muhtasar Mizanu’l-Hikme Hadis Ansiklopedisi” adlı eseri sizlerle buluşturma sevincini yaşamaktayız. Allah Teâla ilahî ilim noktasındaki tüm çalışmaları kabul buyursun inşaallah.

 

 

Kevser Yayıncılık

23 Nisan 2020

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler