27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
20:00
19-09-2019
  

Kevser Yayıncılık'tan Ehlader Ziyareti + FOTO

18 Eylül 2019 Ehl-i Beyt Mektebinin Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren iki önemli kurumu Ehlader ve Kevser dostluk ve samimiyetlerini bir kez daha pekiştirdi.

Facebook da Paylaş

 

 

Dün öğleden sonra Kevser Yayıncılık adına ziyarette bulunanlar arasında Kevser Yayınları Genel Yayın Müdürü Abbas Kazımî Hoca, değerli Ehl-i Beyt âlimlerimizden Mehdi Birdal, Ebulfazl Sert ve Bülent Özbaş vardı.

 

Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras, Genel Sekreter Yusuf Tazegün, yönetim kurulundan Arslan Başaran ve Hasan Bedel ile Mihrap TV Müdürü Erdal Tuncay ise ziyarete ev sahipliği yaptı.

 

Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras Kevser Yayınlarına hitaben yaptığı konuşmada; 'Bugüne değin başarılı çalışmaları ile birçok ilke imza atan Kevser, hepimiz için oldukça önemli bir kurumdur.' dedi. Akaras sözlerine şöyle etti:

 

“Velayet çizgisinde kültürel ve ilmi olarak yeri boş olan bir alanı başarıyla dolduran Kevser’e minnet borcumuz vardır. Kevser Türkiye’de yaşayan Şii camiasının düşüncelerini yansıtan en güçlü kurumdur.”

 

Kadir Akaras Ehladar’e kuruluşundan bugüne değin maddi-manevi desteğini asla esirgemeyen bir kurum olan Kevser’in konumuna dair ise şunları söyledi:

 

“Hepimizin hedefi aynı ama kuruluş amaçlarımız farklıdır. Kevser kuruluş amacına sadık kaldığı için bazı çevreler tarafından her ne kadar sevilmese de bu kurum hepimizin dinamosudur.”

 

Kevser Yayınları Genel Yayın Müdürü Abbas Kazımî Ehlader’in yeni yerini ziyaret ettiklerinden ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdikten sonra cümlelerine şöyle devam etti:

 

“Bizler Ehlader’in mekteb adına çok fazla faydasını gördük. Ehlader Şii camiası için Allah’ın bir lütfudur ve hatta ulemayı temsil eden birçok yabancı ülkedeki kurumlardan daha güçlüdür.”

 

Ruhaniyetin sorumluluğunun teşkilatlanma ile aşılacak bir durum olduğunu kaydeden Abbas Kazımî, 'âlimlerin bireysel çalışmaları kendi yerindedir lakin kitlesel harekette Ehlader çok iyi işler çıkarmıştır.' dedikten sonra şunları söyledi:

 

“Biz ulemanın, ‘Ehlader bizler için ne yaptı?’ sorusu çok yanlıştır. Halbuki Ehlader hepimizindir. Peki, biz Ehlader için ne yaptık?

Destek olunması, arkasında durulması gereken müessese Ehlader’in ta kendisidir. Çünkü temsil kabiliyeti oldukça yüksek, devlet ve uluslararası camiada Türkiye Şiilerinin en önemli muhatabı Ehlader’dir. Bu nimetin kadrini ve kıymetini bilmemiz lazım. Bizler de Kevser kurumları olarak Ehlader’e kuruluş aşamasından bugüne  değin olduğu gibi sonraki dönemlerde de desteğimizi devam ettireceğiz.”

 

'Bizlerin ilk ziyaretçilerimiz olmanızı mübarek bir kadem olarak addedip bereketler getirmesini temenni ediyoruz.' diye sözlerine başlayan Ehlader Genel Sekreteri Yusuf Tazegün ise Kevser’e hitaben şunları söyledi:

 

“Kevser’in verdiği manevi motivasyon bizleri hep diri tutmaktadır. Kevser hem halkımıza hem de âlimlerimize hitap ederken, 'Ehlibeyt Alimleri Derneği' adından da anlaşılacağı üzere ve konumu hasebiyle genel anlamda muhatabı âlimler, camiler ve derneklerdir.”

 

Ehlader’in hâlihazırda 200’ü aşkın üyesi bulunduğunu söyleyen Tazegün:

 

“Ehlibeyt Âlimleri Derneği’nin özellikle son zamanlarda yapmış olduğu bölgesel toplantıları sayesinde hocalarımıza manevi açıdan destek de olmaktadır.” dedi.

 

Ehlader yönetim kurulu üyelerinden Hasan Bedel ise Ehlibeyt Âlimleri Derneği resmi sitesi ve Mihrap TV hakkında bilgiler paylaştı. Bedel şunları söyledi:

 

“Özellikle son iki senedir Mihrap TV yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve hazırlamış olduğu filmler sayesinde ülkemizde ve Avrupa’da en çok ziyaret edilen Ehl-i Beyt Mektebi’ne ait internet televizyonu unvanını elinde bulundurmaktadır. Öte yandan Ehlibeyt Âlimleri Derneği’nin vitrini hüviyetindeki resmi internet sitesi de ülke içerisinde şu anda en çok rağbet edilen mektebimize ait sitedir. Bunun sebebi de içeriğinin bizzat Ehl-i Beyt kaynaklarından hazırlanması, âlimlerin ve genç kardeşlerimizin yazdıkları köşe yazıları ve önemli günlere dair bilgi edinmek isteyen halkımızın müracaatıdır.”

 

Ziyaret daha sonra Ehlibeyt Âlimleri Derneği’nin yeni binasının gezilmesi ve Ehlader merkez binası kütüphanesine destek amacıyla misafirlerimizin getirdiği yeni çıkan eserlerin takdim edilmesinin ardından son buldu.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler