06 Aralık 2019 Cuma Saat:
23:15
23-03-2019
  

Kevser Kültür Merkezi Açıldı + FOTO

300’den fazla eser çıkartan ve 1 milyonun üstünde kitap basan Kevser Yayınları, basım yayın alanları dışında, dernek faaliyetlerinde de etkili rol oynayarak bugün kültür merkezi halini aldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Nevruz Bayramı ve Hz. Ali'nin doğum yıldönümünde yoğun katılımla gerçekleştirilen programla Kevser Kültür Merkezi hizmete girdi.

 

Bugün saat 15:00'a gerçekleştirilen Kevser Kültür Merkezi açılış törenine Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Ahteri, Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin temsilcisi Ali Ekber Fellah Nejat, Kevser Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aydın, EHLADER Genel Başkanı Kadir Akaras, CABİR Genel Başkanı Hasan Karabulut, Kevser Yayınları ve ON4 TV Yönetim Kurulu Üyesi Hürriyet Varol, Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Tümay, Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ak Parti 26. Dönem Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, İran'ın İstanbul Başkonsolosu Esedzade, Azerbaycan Başkonsolosu Hayyam Taşdemir, Iraklı temsilciler, Kuveytli yardım kuruluşlarının temsilcileri, Bursa, Kocaeli, İzmir, Kars, Iğdır'dan Ehl-i Beyt alimlerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Ehl-i Beyt alimimiz Mikail Gürel'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programında, selamlama konuşmasını yapan Kevser Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aydın Hoca, katılımcılara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

Katılımcıların Nevruz bayramını kutlayan Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Nevruz bayramının Türkiye'de resmi tatil olması için çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi. Yeni Zelanda'da yaşanan katliamı hatırlatarak, dünyanın birçok yerinde Müslümanların katledildiğini ifade eden Şamil Ayrım, Müslümanların vahdetine dikkat çekti. Ayrım ayrıca, Kevser Kültür Merkezi'nin açılmasını da vahdet açısından büyük bir adım olduğunu dile getirdi.

 

Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri ise hem Nevruz Bayramı'nda hem de Hz. Ali'nin (as) kutlu doğum yıldönümünde Türkiye'de bulunarak, Kevser Kültür Merkezi'nin açılışına şahit olmaktan büyük mutluluk yaşadığını dile getirdi.


Batılı ülkelerin ve Amerika'nın demokrasi söylemlerinin arkasında Müslümanları katlettiğini belirten Ayetullah Ahteri şöyle konuştu:

 

"Yeni Zelanda'daki katliamı gerçekleştiren zihniyetin destekçisi Batı ve Amerika'dır. Bunlar İslam'ı terörist gibi göstermeye çalışıyor. Halbuki İslam muhabbet ve hoşgörü dinidir."

 

Kevser Yayınları ve ON4 TV Yönetim Kurulu Üyesi Hürriyet Varol Hoca ise Nevruz ve Hz. Ali'nin (as) insanlığın ortak değeri olduğunu söyleyerek, böyle bir programa imza atmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Ehl-i Beyt sevgisi etrafında birleşmenin önemini vurgulayan Varol şunları söyledi:

 

"1992 yılında hizmete giren Kevser yayınları ile Ehl-i Beyt eksenli birçok eseri Ehl-i Beyt sevdalılarıyla buluşturduk. Şimdi ise kültür merkezi ile Ehl-i Beyt dostlarına hizmet vereceğiz."

 

ON4 TV'nin 18 ay haksız yere susturulduğunu da hatırlatan Varol, kanalın yeniden açılmasında katkısı olanlara teşekkür ederek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için ON4 ailesi olarak adımlar beklediğini ifade etti.

 

Ehl-i Beyt Alimleri Derneği (EHLADER) Genel Başkanı Kadir Akaras ise Nevruz Bayramı ve Hz. Ali'nin mübarek doğum yıldönümünde, Kevser Kültür Merkezi'nin açılışının gerçekleştirildiğini belirterek, "Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak Kevser Kültür Merkezi'nin hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da Bağcılar sınırları içerisinde yıllardır birlikte kardeşçe yaşadıklarını ifade ederek, ilçe sınırları içerinde böyle bir kültür merkezi açılmasının Müslümanlarının birliği için önemli olduğunu dile getirdi.

 

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise şöyle konuştu:

 

"Bugün inanç dünyamıza önemli hizmetler sunacak olan Kevser Kültür Merkezi'ni açıyoruz. Böyle güzel bir merkezin açılışında sizlerle olmaktan memnuniyet duyuyorum."

 

Binali Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

 

"FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrasında Türkiye uçurumun kenarından döndü. ON4 TV de o süreçte mağduriyet yaşadı. Şamil Ayrım ve Nurettin Aras o süreci çok yakından takip etti ve nihayet ON4 TV yayına başladı. Yaşanan mağduriyetler de önümüzdeki günlerde giderilecek."

 

Açılışın akşam programında ise Kevser tarafından açılışa katılan Ehl-i Beyt Alimlerine akşam yemeği ikram edildi. Yemekten önce EHLADER Genel Başkanı Kadir Akaras alimlerimize kısa bir hoşgeldiniz konuşması yaptı ve ardından Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri İslam Dünyası'nın Hz. Peygamberimizden (saa) alması gereken dersler ve Ehl-i Beyt sevgisi konulu bir konuşma yaptı.

 

Kevser Kültür Merkezi

 

Kültür-sanat, edebiyat, inanç, ahlak ve siyaset gibi alanlarda da varlığını sürdüren Kevser Yayınları, Kur'an-ı Kerim ve Ehl-i Beyt kaynaklı çalışmalarında, bilgiye doğrudan ulaşma metotlarını, hak ve hakikat aynasında gerçeği görmeyi, Müslümanların birlik ve beraberliğini daima koruyarak etkinliklerine devam etmiştir.

 

Büyük İslam müfessirlerinden olan Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai'nin "el-Mizan" tefsiri Kevser tarafından Türkçeye kazandırılmış en önemli eserlerdendir.

 

Bununla beraber Kevser yayıncılık olarak, 300 den fazla eserin tercümesi ve yine birçok çalışmanın altına imza atmıştır.

 

Günden güne büyüyerek ve kendini yenileyerek yayın hayatına devam eden Kevser, basım yayın alanları dışında, dernek faaliyetlerinde de etkili rol oynayarak bugün kültür merkezi halini almıştır.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.on4haber.com

http://www.kevseryayincilik.com/

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler