18 Eylül 2020 Cuma Saat:
09:31
  

Kerbela Kadınları

Kerbela Kadınları Yazarlar: Aysel Uçan & Muharrem Uçan Yayınevi: Kalender Yayınevi

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Yezid ordusunda olup da kendisini erkek zanneden on binlerce yaratığın karşısında boyunları dimdik şehitleri gibi onurlu duran Kerbela kadınları eşsiz öyküleriyle bu kitapta anıldılar.

 

Şu bir gerçektir ki kitabımızda ne kadar güzel anlatılırsa anlatılsın bu kadınların hiçbirini hakkıyla tanıtmaya kalemimizin gücü yetmemiştir. Kimsenin de onları anlatmaya gücü yeteceğini zannetmiyoruz.

 

Bu üstün, yiğit kalpli kadınlar esir edilip her yerde teşhir edilirken. Yezit ve taraftarlarının kadınları rahatlık içinde gözlerden uzak yaşamlarına devam ettiler. Bu yiğit kadınlar, tüm zamanlar için dünya kadınlarına örnektir. Hiçbir şart altında başlarını asla indirmediler. Eşlerini, çocuklarını, kardeşlerini, ağabeylerini ve her şeyden önemlisi Peygamberimizin, İmam Ali ve Hz. Fatıma’nın emaneti İmamlarını, Allah yolunda kurban verdiler. Hakkı haykırırken İmam Hüseyin’i örnek aldılar.

 

Yezid ordusu İmam Hüseyin’i şehit ederek İmam Hüseyin’i susturabileceklerini zannettiler. İmam Hüseyin’in nefesi kendisine en çok benzeyen Hz. Zeynep başta olmak üzere diğer kız kardeşi Ümmü Gülsüm, İmam Hüseyin’in kızları Fatıma, Sakine ve Rukayye’de yeniden dirilmişti.

 

 

 

Eser Adı: Kerbela Kadınları

Yazarlar: Aysel Uçan & Muharrem Uçan

Yayınevi: Kalender Yayınevi

Türü: Tarih

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Basım Tarihi: 2. Basım Mart 2017

Sayfa Sayısı: 160

Kitap Boyutları: 13,5 x 21

Etiket Fiyatı: 18.00 TL

 

 

Kalender Yayınevi

Üniversite Mah. Çavuş Sok. No:8/ B

Avcılar / İSTANBUL

TEL: 0212 593 60 71

GSM: 0530 061 12 14

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
Kerbela Kadınları