19 Eylül 2020 Cumartesi Saat:
22:23
28-01-2020
  

Kale'm Gençlik Bursa'da + FOTO

Kalem Gençlik, ilk kültürel gezisini köklü geçmişi ile tarih ve kültür kenti olan Bursa'ya gerçekleştirdi..

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 5 ay önce faaliyetlerine başlayan Kalem Gençlik, ilk yolculuğunu köklü geçmişi ile tarih ve kültür kenti olan Bursa'ya gerçekleştirdi.

 

25 Ocak Cumartesi günü sabah erkenden İstanbul'dan hareket eden ekip, Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde sevgiyle karşılandı.

 

Grup, Ehl-i Beyt âlimi Hasan Bedel refakatinde ilk gün başta Emir Sultan, Yeşil, Merhum İmam Humeynî’nin Bursa’da ikamet ettiği ev, İnkaya, Hacıvat&Karagöz gibi Bursa'nın tarihi ve manevi mekânlarını gezdi, ikinci gün ise keyifli doğa gezisi, Cumalıkızık, Saitabat ve İznik’le seyahatleri devam etti.

 

Yolculuk süresince grup içerisinde dayanışma, kardeşlik, yardımlaşma, sevgi ve saygı ortamı oluşturuldu.

 

Gezi, Kale’m Gençlik için aynı zamanda eğlence, bilgi ve manevi sohbetlerin gerçekleştirildiği bir faaliyet oldu. Bu gezi Bursa'da bulunan Ehl-i Beyt dostları tarafından da memnuniyetle karşılandı.

 

Bursa'nın eşsiz turistik mekânlarından biri olan Cumalıkızık'ta esnaf Abdulcelal Bey, gençlere hem sofrasını açtı hem de samimi ve içten sohbetini paylaştı. Ayrıca Bursa'da bulunan ve değerli Ehl-i Beyt âlimi Bülent Ayyıldız’ın hocalığını yaptığı Nur Muhammed Camii'ni ziyaret sırasında Levent Kül Bey tarafından "İmam Humeyni ve Hatıralar" kitabı hediye edildi.

 

Güzel dostlukların pekiştiği ve birliğin kökleştirildiği yolculuk 26 Ocak Pazar günü akşamı sona erdi.

 

Kale’m Gençlik faaliyetlerini sürdüreceğini ve kendilerine katılmak isteyen gençlere, aralarında her zaman yer olduğunu duyurdu..

 

26 Ocak 2020

Bursa 

 

Kale'm Gençlik Kimdir:

http://ehlibeytalimleri.com/kale-m-genclik-is-basinda-foto_d13666.html

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
 • birisi   29-01-2020 14:06

  pırıl pırıl gözler, heyecanlı yüzler, enerji dolu bir ortam. ohh miss. insan maşaallah demeden geçmeyeyim diyor. aferin size çocuklar, kimlerin başaramadığını başardığınızı bir bilseniz, kendinizi tebrik edersiniz. çok güzelsiniz, çok güzel kalın.

 • İsimsiz   29-01-2020 13:44

  "Gençler! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır" demiş Mustafa Kemal Atatürk, doğru da demiş. Siz gençler bir toplumun en büyük görevlilerisiniz. Tebrik ediyorum. Çalışmalarınızın devamını dilerim.

 • 🌼   28-01-2020 19:08

  Ne güzel bir gençlik

 • Zeynep   28-01-2020 17:27

  Gençleri böyle mutlu ve samimi görebilmek ne güzel.

 • Muhammet Ali   28-01-2020 17:25

  Çok güzel bir oluşum. İyi bir birliktelik meydana geldi. Dışardan bir gözle rahatlıkla söylüyorum bunu. Önemli bir eksikliği kapatacağı kanaatindeyim. Başarılarınızın ve faaliyetlerinizin devamını diliyorum..

 • Selime   28-01-2020 15:13

  Haberimiz olmadı ya :( bu @kalemgenclik instagram ve twitter sayfanız değil mi? Sanırım bundan sonraki duyurulardan haberdar oluruz. Emeğinize sağlık.

 • İsimsiz   28-01-2020 14:59

  Tebrikler gençler :)

 • İsimsiz   28-01-2020 13:03

  Uzun zamandır beklenen çok güzel bir oluşum. Herkesin emeğine eline sağlık. Allah daha güzellerini nasip etsin. Başarılarınızın devamını dileriz.

Kategorideki Diğer Haberler