24 Haziran 2019 Pazartesi Saat:
13:55
01-03-2019
  

İzmir'de Hz. Fatıma'nın Doğumu Kutlandı + FOTO

İzmir Ehl-i Beyt aşıklarının geleneksel olarak kutladığı "Hz. Fatıma'nın (s.a) Kutlu Doğum Günü Programı" bu yıl da coşkulu bir şekilde yapıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

İzmir'de 15 yıldır geleneksel olarak kutlanan Hz. Fatıma'nın (sa) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar  Günü Programı yine adına yakışır şekilde tertiplendi.
 
Bu sene geçmiş yıllara oranla katılımın ve halkın teveccühünün çok daha yoğun olduğu bir program gerçekleştirildi.
 
Hz. Fatıma'nın (sa) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Programı'na her kesimden katılımın olması ise Ehl-i Beyt'in bereketini bir kez daha gözler önüne koydu.
 
Öte yandan bu seneki programa Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin Kafkasya ve Azerbaycan temsilcisi Üstad Seyyid Ocak Nejat'ın katılımıyla gerçekleşti.
 
Bu değerli programa bölge alimlerimiz de cemaatlariyle katıldılar.
 
Program değerli Ehl-i Beyt alimimiz Ali Çalar Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra açılış konuşmasını yapmak için Sayın Rahman Karanlık Hocamız kürsüye davet edildi.
 
Açılış konuşmasının ardından ise kürsüye Hz. Fatıma'nın (as) çocuk terbiyesiyle ilgili metodlarını anlatmak için Meryem Karanlık Uruş Hanımefendi geldi. Daha sonra da Ehl-i Beyt Çocuk Grubu duygu dolu şiirlerini  okuyarak katılımcıları gözyaşına boğdular.
 
Bu güzel programda Grup İslami Direniş de sahnedeki yerini aldı ve güzel ilahi ve marşlarıyla katılımcıları yürekten coşturdu.
 
Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin Kafkasya ve Azerbaycan temsilcisi Üstad Seyyid Ocak Nejat'ın o doyumsuz sohbeti de katılımcıları adeta büyüledi.
 
Ve sonrasında program Rubab Bayro'nun okuduğu Hz. Fatıma temalı şiiri ve tekrar sahneye davet edilen Grup İslami Direniş'in marşlarıyla son buldu.
 
15. Geleneksel Hz. Fatıma'nın (sa) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar  Günü Programı çıkışın da ise yapılan ikramlarla birlikte, hanımlara güller takdim edildi.
 
Bu güzel programın yapılmasında hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen değerli Ehl-i Beyt AlimimizRahman Karanlık Hoca şunları  söyledi:
 
"Programı yayınlayan Kanal 0n4'e ve Üstad Ocak Nejat'ın resmi davetle programıza getiren Ehl-i Beyt Alimleri Derneği'ne ve Orhan Öz Hocamıza teşekkür ederiz. Ve ayrıca bu programda emeği geçen tüm herkese ve özellikle de cemaatimizin fedakar hanımlarına teşekkürü bir borç biliyoruz."
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler