21 Ocak 2022 Cuma Saat:
12:58
09-09-2020
  

İslam'a Yönelik Yapılan Saygısızlıkları Kınıyoruz

Ehlibeyt Âlimleri Derneği (EHLA-DER) / İstanbul - Eylül / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 
Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla 
 
 
 
Maalesef son günlerde kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim ve alemlere rahmet; sevgi ve kardeşlik elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (s.a.a) yönelik Avrupa'nın bazı ülkelerinde özellikle Fransa’da sözde bir mizah dergisinde ve İsveç'te yapılan hakaret ve çirkin saldırılar tüm dünya Müslümanları gibi bizleri de derinden üzmüştür.
 
Muhammedî İslam’ın takipçisi Müslümanlar, her zaman insanî keramete önem vermiş, diğer dinlere ve mensuplarına hoşgörü ile yaklaşmıştır. Tüm peygamberlerinin adı geçtiği anda salât ve selam ile saygılarını göstermişlerdir.
 
Her Müslümanın en büyük kutsalı, en kıymetli değeri olan Kur’an ve Peygamber’ine de herkesin saygı göstermesini ve hiçbir şekilde hakaret etmemesi insan olmanın en temel şartıdır. Bu, aklın, mantığın ve insanlığın gereğidir.
 
Fakat ne yazık ki bir grup insanlıktan nasibini almamış olanlar, 2 milyara yakın Müslüman’ın duygularını rencide etmek ve siyonizmin uşaklığını yaparak en temel insanî ilkeleri bile ayak altına almaktadırlar.
 
Hiç şüphesiz bu çirkinliklerin müsebbibi, tüm insanlığı kendileri için köle gören, dünyaya hâkim olma sevdasıyla yanıp tutuşan ve bu yolda en büyük engel Müslümanları gören Siyonistler ve onların hamisi olan Emperyalist Amerika’dır. Zira son yıllarda İslami uyanış ve halkların Kur’an ve Hz. Resul-i Ekrem (s.a.a) ile yeniden özgürlüklerine kavuşmaları ve bu dalganın her geçen gün yükselmesini şeytanî emellerine en büyük engel görmektedirler.
 
Müslümanların ve direniş cephesinin sürekli güçlenmesini hazmedemeyenler Filistin'de, Yemen’de karşılaştıkları sarsılmaz direnişe yenilgilerini ve son olarak işgalci rejim İsrail ile yapılan ihanet anlaşmalarını perdelemek amaçlı bu alçakça eylemleri düşünce özgürlüğü adına yapmaktadır ki duyarlı hiçbir insan bunu düşünce özgürlüğü olarak kabul edemez. Bu düşünce özgürlüğü değil insanların düşüncesine, inancına yapılan saygısızlık ve nefret söylemidir.
 
Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak kutsallarımıza yönelik yapılan bu hakaretleri, arkalarındaki Siyonistleri, sessiz kalan siyasetçileri ve her daim Hümanizmden dem vuran lakin şimdi dilsiz şeytana dönenleri şiddetle kınıyoruz.
 
Ayrıca dünyanın dört bir yanında yapılan protestoları da sonuna kadar desteklediğimizi ilan ediyoruz.
 
Tüm Müslüman kardeşlerimizden beklentimiz ise; bu derdi hiçbir şekilde unutmayıp, her platformda Yüce Peygamber’e ve Kur'an-ı Kerim'e sadakat ile gereken tepkiyi göstermeleridir.
 
 
 
 
 
 
09.09.2020
İstanbul 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler