31 Mayıs 2020 Pazar Saat:
03:29
14-06-2014
  

Irak'ı IŞİD'e Mezar Edeceğiz

Irak Yüksek İslam Meclisi Konseyi Başkanı Seyyid Ammar Hekim

Facebook da Paylaş


 

Irak haber ajanslarından bildirilen habere göre, Irak Yüksek İslam Meclisi Konseyi Başkanı Seyit Ammar Hekim, gönüllü halk milislerinin oluşturduğu bir karargâhta yaptığı konuşmada şöyle dedi:

 

"Irak terör örgütü IŞİD’e mezar olacak, bu böyle biline!"

Seyit Ammar sözlerine şöyle devam etti: Tüm Irak halkını savunmak boynumuzun borcudur.

 

"Biz Şia-Sünni, Müslüman-Hıristiyan ayrımı yapmayacağız. Tüm Irak halkını savunacağız. Herkes şunu iyi bilsin ki biz Irak’ta farklı etnik grupların geçmişte olduğu gibi yan yana birlikte yaşayacağı bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Herkesin hukukuna saygı duyulan bir Irak istiyoruz, hakları çiğnenmiş olanların haklarını iade etmeyi hedefliyoruz."

Seyit Ammar sözlerini şöyle noktaladı:

 

"Kimse geçmişteki diktatörlük rejiminin hevesine kapılmasın. IŞİD’li teröristlere bu ülkede manevra alanı bırakmayacağız."

 

Ayrıca alınan haberler arasında büyük merceiyyet makamı Ayetullah Uzma Seyit Ali Sistani'nin Irak halkının canını, malını, namusunu hedef alan tekfirci, terörist saldırılar karşısında cihat fetvası vermesi ve eli silah tutan herkesin orduya yardım etmesi gerektiği konusundaki fetvasına yüzbinler bugün "Lebbeyk" dedi.

 

Kerbela kahramanı hz. Ebulfazl Abbas türbesinde toplanan yüzbinler "Lebbeyk ya Hüseyin!" "Lebbeyk Seyit Ali Sistani!" "Yaşasın Seyit Ali Sistani!" "Zillet bizden uzaktır!" gibi sloganlar atan Ehlibeyt sevdalıları, ordu birliklerine yardım için yola çıktılar.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler