21 Ağustos 2019 Çarşamba Saat:
05:47
01-03-2019
  

Iğdır’da Hz. Fatıma’nın Doğum Günü Kutlandı + FOTO

Hz. Fatıma (sa) doğumunun 1387. yılında Türkiye'nin birçok yerinde yapılan etkinliklerle anıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Hz. Fatıma’nın (sa) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Kutlama Programı’nın ülkemizdeki bir diğer adresi ise Iğdır’dı.

 

Sunuculuğunu Fırat Aşkan’ın yaptığı bu kutlu doğum günü programının açılışı değerli Ehl-i Beyt Âlimimiz Cafer Yücal’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Hz. Fatıma’nın (sa) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Kutlama Programı’nın açılış konuşması için kürsüye davet edilen ilk isim ise Iğdır Ehl-i Beyt Âlimleri Dernek Başkanı Şeyh Veli Beder Hocamız oldu.

 

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Nuru’l-Beyan Kur’an Kursu Müdürü Yakup Kumak ise gelen misafirleri selamladıktan sonra yaptığı faaliyetler ile Türkiye’de Ehl-i Beyt Mektebi’nin adını duyuran Nuru’l-Beyan Kur’an Kursu hakkında detaylı bilgiler verdi.

 

Program Ali Murtaza Yücal’ın okuduğu bir şiir ile devam etti ve hemen arkasından kürsüye ana konuşmacı olarak Almanya’dan katılan Ehl-i Beyt Âlimleri Birliği üyesi değerli âlimimiz Şeyh Tevekkül Erol davet edildi.

 

Erol’un konuşmanın ana teması; Hz. Fatıma’nın (sa) Risalet ve İmamet arasındaki konumu idi. Şeyh Tevekkül Erol bu konuda şunları söyledi:

 

“Hz. Fatıma (sa) Nübüvvet ile İmamet makamının arasındaki tek bağdır. Eğer Hz. Fatıma (sa) yaratılmasaydı veya bu makama sahip olmasaydı; Nübüvvet ile İmamet arasında birleştirici ve tamamlayıcı bir bağ asla oluşmayacak ve Nübüvvetten sonra İmamet ve Velayet makamı asla tecelli etmeyecekti.”

Konuşmacıların ardından kutlama programı Nuru’l-Beyan Kur’an Kursu Reyhanetu’n-Nebi İlahi Gurubu’nun okuduğu ilahiler ve bu müesseseye ait tiyatro ekibinin Hz. Fatımatu’z-Zehra’nın doğumunu konu alan tiyatrosu ile devam etti.

 

Iğdır’da yapılan Hz. Fatıma’nın (sa) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Kutlama Programı İranlı Meddah Sabir-i Rahnema’nın okuduğu medhiyelerin ardından yapılan çekiliş ve hediyelerin sahiplerine verilmesi ile son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler