21 Ocak 2022 Cuma Saat:
13:54
17-09-2020
  

Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nden Kınama

Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği - Eylül / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

“Cennet, Ehl-i Beyt’ime zulüm ve ihanet edenlere haram kılmıştır.”

 

Hz. Muhammed (saa)

 

 

Maalesef kendisini ilahiyatçı sanan İlhami Güler adlı bir şahıs, Peygamber Efendimizin aziz torunu İmam Hasan hakkında haddi aşmış ve İslam âleminin ortak değeri olan Ehl-i Beyt’e hakaret dolu iftiralar atmıştır. Gelen tepkilerden sonra da "aşırıya kaçtım, Allah affetsin" diyerek Firavunun tövbesi gibi edepsizliğini örtbas etmek istemiştir.

 

‘Prof. Dr.’ unvanını almakla bütün manevi değerleri eleştirebileceğini sanan bu zat daha önce de Mukaddes Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e dil uzatarak onun 1400 sene evvel bir adama, Mekke ve Medine sokaklarına hitap ettiğini zırvalamış;  o dönemde kamuoyu ve akademik camiadan tepki görmediği için Ehl-i Beyt’e de dil uzatma cüretini kendisinde rahatlıkla bulmuştur.

 

Böylesi Emevî zihniyetler tarih boyunca hep Beytûlmâldan nemalanmış ve Beyt-i Resûle ihanet etmişlerdir. Değer ve yüceliğini Allah Teâla’nın verdiği Ehl-i Beyt elbette bu zehirli zihinlerin dilleriyle bir zarara uğramayacaktır lakin üniversite gibi genç dimağların bulunduğu merkezlerde bu şahısların var olması Ehl-i Beyt muhabbeti ile yoğrulmuş bu toprakların evlatlarına büyük bir ihanettir.

 

Bizler Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak sözde İlahiyatçı İlhami Güler’in bu alçak ve edebe mugayir sözlerini şiddetle kınıyor ve yetkililerden bu zat için gerekli cezai işlemleri yapmalarını istiyoruz.

 

 

 

 

Iğdır Ehlibeyt Âlimleri Derneği

17.09.2020

Iğdır 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler