19 Eylül 2020 Cumartesi Saat:
20:50
18-02-2020
  

Hz. Fatıma'nın Doğum Günü İzmir'de Kutlandı

Hz. Fatıma'nın Doğum Günü Programı - Bayraklı/İzmir - Şubat/2020

Facebook da Paylaş

 

 

Peygamber Efendimizin (saa) gözünün nuru biricik kızı Hz. Fatıma'nın (sa) doğum günü her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir'de coşkuyla kutlandı.

 

Emrah Ateş’in sunuculuğunu yaptığı kutlama programı değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Ali Çalar Hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Daha sonra kürsüye davet edilen İzmir Bayraklı Camii hocası, çok değerli âlimimiz Rahman Karanlık açılış ve hoş geldin konuşmalarını yaptı. Ardından kürsüye gelen İlahiyatçı Fatime Karanlık İltizar ise ülkemizin uzun yıllardır kanayan yarası olan "Kadına Şiddet" konulu konuşması yaptı.

 

İlerleyen dakikalarda sahne alan Ehl-i Beyt Çocuk Grubu da okudukları ilahilerle misafirlere duygulu anlar yaşattı.

 

Daha sonra ana konuşmacı olarak kürsüye davet edilen Tahran Cuma Namazı İmamı Ayetullah Kazım Sıddıkî yaptığı konuşmalarıyla meclisi nurlandırdılar. Ayetullah Sıddıkî İzmir’e gelmeden önce Tahran’da İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî ile bir görüşme yaptıklarını ve bu mülakatta Ayetullah Hamaneî’nin buradaki Ehl-i Beyt dostlarına derin ve samimi selamlarını iletmelerini istediğini söyledi. Bu sahne karşısında ise birçok kişi gözyaşlarını hakim olamadı.

 

İzmir Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlenen Hz. Fatıma'nın Doğum Günü Programı genç kardeşlerimiz Kayra Yaşlak ve Aslı Gür'ün şiir çalışmalarıyla devam etti ve son olarak İbrahim Savaş ve Halil Çelik kardeşlerimizin ilahileriyle kutlama etkinliği son buldu.

 

Programın hazırlanmasında öncülük eden değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Rahman Karanlık Hocaya ve ekibine aynı zamanda gece gündüz demeden çalışıp programın maddi-manevi her türlü ihtiyacını gideren İzmir Bayraklı Camii’nin değerli kadınlarına ve programın arka planında çalışan bütün fedakâr genç kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliriz.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler