16 Ocak 2022 Pazar Saat:
21:48
29-08-2013
  

Esad: Tehditler İlkelerimize Bağlılığımızı Artırıyor

Suriye Devlet televizyonu, Suriye lideri Beşar Esad'a atfen açıklama yayınladı.

Facebook da PaylaşSuriye Devlet televizyonu, Suriye lideri Beşar Esad'a atfen açıklama yayınladı. Açıklamada, "Suriye'ye herhangi bir saldırı olursa Suriye kendisini koruyacaktır. Bu tehditler, sadece Suriye'nin ilkelerine ve bağımsızlığına olan bağlılığını artıracaktır" denildi.

Kendisini ziyaret eden Yemenli heyete değerlendirmelerde bulunan Suriye lideri Beşar Esad'ın 'Suriye mücadeleci halkı ve kahraman ordusuyla, İsrail ve batılı devletlerin Suriye'yi yıkma ve bölgeyi parçalama amacıyla kullandıkları terörü kökünden kazıma azim ve kararlılığındadır' dediği kaydedildi.

Televizyonun haberine göre kendisini ziyaret eden Yemenli siyasetçilere açıkalamalarda bulunan Esad, "Suriye, herhangi bir saldırı karşısında kendisini savunacaktır. Bu tehditler, sadece Suriye'nin ilkelerine ve bağımsızlığına olan bağlılığını artıracaktır" dedi.

'Gerçek düşmanımız ortaya çıktı'


Diğer yandan Lübnanlı El Ahbar gazetesi, Beşar Esad'ın Suriyeli yetkililere hitaben "Bundan zaferle çıkan biz olacağız" dediğini aktardı. Gazeteye göre Esad şu ifadeleri kullandı: "Bildiğiniz gibi krizin başlangıcından bu yana gerçek düşmanımızın kendini ortaya çıkarmasını bekledik. Moralinizin yerinde olduğunu ve vatanı korumak için herhangi bir saldırıya karşı hazırlıklı olduğunuzu biliyorum. Bu, bizim zaferle çıkacağımız tarihi bir çatışma."

 

Sol

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler