20 Mayıs 2022 Cuma Saat:
20:31
28-10-2020
  

el-Mustafa Üniversitesi’nden Kınama Mesajı

el-Mustafa Üniversitesi’nden Hz. Peygamber'e Karşı Hakaret Söylemlerine Kınama Mesajı

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi, Fransa Cumhurbaşkanı’nın Aziz İslam Peygamberine (s.a.a) hakaret içeren yayınları desteklemesine dair bir açıklamada bulundu. 

 

Bu açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı’nın akılsız tutumu ve İslam karşıtı duruşu kınanmıştır;

 

Açıklama metni aşağıdaki gibidir:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

وَلَقَد سَبَقَت کَلِمَتُنَا لِعِبَادِنَا ٱلمُرسَلِینَ انَّهُم لَهُمُ المَنْصُورُونَ  وَ إِنَّ جُندَنا لَهُمُ الْغالِبُونَ

 

“Yemin olsun, elçi olarak gönderilen kullarımız hakkında şu sözümüz hükümleşmişti: Mutlaka zafere ulaştırılanlar kendileri olacaktır. Ve galip gelenler, mutlaka bizim ordumuz olacaktır!” (Saffat/171-173)

 

 

Fransa Cumhurbaşkanı’nın son günlerdeki İslam karşıtı açıklamaları dünya genelindeki bir buçuk milyar Müslümanı derinden üzmüştür. Aziz İslam Peygamberi (s.a.a) hakkında çizilen küstah karikatürlerin yeniden yayımlanması ve Emmanuel Macron'un da ifade özgürlüğü bahanesiyle bu iğrenç olayı savunması, bu çirkin eylemleri gerçekleştiren faillerin İslam karşıtlığını göstermekte ve dine inananlar arasında bölünme tohumları ekmekte, birbirlerine karşı nefrete neden olmaktadır.

 

Fransa içerisinde yaşayan Müslümanların dini faaliyetlerinin sınırlandırılması ve başörtüsü karşıtı yasaların uygulanmasına dair taslağın Fransız parlamentosuna sunulması, durumu daha da kötüleştirmektedir. Öte yandan Fransız hükümetinin İslam karşıtı eylemleri ve bu ülkede yaşayan yaklaşık 10 milyon Müslüman’ı görmezden gelmesi de asla kabul edilemeyecek bir tutumdur.

 

Unutulmamalıdır ki, küresel Siyonist çetelerin bu komploların tasarımı ve icrasında doğrudan ve dolaylı müdahaleleri ise asla inkâr edilemez. Yine bölge ülkeleri ile Siyonist rejim arasındaki ilişkilerin normalleştirilme girişimi de aynı şekilde yorumlanmalıdır.

 

Hiç şüphe yok ki böylesi çirkin saldırılar ne yüce İslam dininin ve ne de Fahr-i Kâinat Efendimizin o nurani varlığına asla zarar veremez. Çünkü Allah Teâla’nın vaadi, peygamberlerin ve müminlerin zafere ulaşacağı, onlara yardımda bulunacağı ve art niyetli kimselerin komplolarının önünün kesileceği yönündedir.

 

el-Mustafa Üniversitesi, böylesi utanç verici eylemleri şiddetle kınadığını bildirirken; tüm bu yaşananların sağlıklı düşünme ve maneviyatı güçlendirme ilkesi üzere indirilen semavi dinlerin öğretilerine aykırı olduğunu, diğer din takipçilerinin inançlarına saygı duyulması ve onlara karşı hüsn-ü muâşeret esası üzerine davranılmasını içtenlikle benimser.

 

Öte yandan el-Mustafa Üniversitesi dünya barışı, dostluk içerisinde bir arada yaşama ve diğer inançlıların öğretilerine saygı göstermekle açık bir şekilde çatışan bu tür mantıksız eylemlerin önünün kesilmesi için uluslararası teşkilatlar ve İslami kurumlardan Fransız hükümetinin bu tür çirkin davranışına yanıt olarak en kısa zamanda uygun ve caydırıcı bir cevap vermelerini talep eder.

 

 

Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi

27 Ekim 2020

 

 

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler