26 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
15:11
11-10-2018
  

el-Mustafa Üniversitesi'nden Ehlader'e Ziyaret

el-Mustafa Üniversitesi’nin Türkiye temsilcisi Dr. Vahid-i Kaşani Ehla-Der'e iadeyi ziyarette bulundu.

Facebook da Paylaş

 

 

 

El-Mustafa Üniversitesi Türkiye temsilcisi Sayın Dr. Vahid-i Kaşani'nin iadeyi ziyarette bulunduğu görüşme Ehlibeyt Alimleri Derneği'nin Yenibosna'daki merkez binasında gerçekleşti.

 

Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras ile birlikte Ehla-Der Genel Başkan Yardımcısı Orhan Öz, Sayman Yaver Taştan, yönetim kurulu üyelerimizden Aslan Başaran ve Ehla-Der Genel Sekreteri Yusuf Tazegün hocaların hazır bulunduğu bu görüşme bir öncesindeki gibi yine oldukça samimi ve dostane bir ortamda gerçekleşti.

 

Ev sahibi olarak konuşmaya başlayan Ehlibeyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras şunları söyledi:

 

"İki kardeş ülkenin siyasi ve ekonomik alanlarda ortak işbirliği içerisinde bulunmasının her iki millet için de oldukça önem taşıdığı gibi ümmet için de çok önemli bir durumdur. Ancak biz ilim ve bilim adamlarına düşen görev bunlardan daha öte ve daha önemlidir."

 

Akaras sözlerine şöyle devam etti:

 

"Bu bağlamda hangi mezhep ve meşrepten olursa olsun ilim adamları ve islam alimleri arasında Vahdet ve kardeşliği sağlamak bizim asli görevimiz olmaldır. Ayrıca ilmi konularda fikir alışverişlerinde bulunularak bu iki köklü kardeş ülke alimleri birbirlerine katkı sağlamalıdır."

 

Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye temsilcisi Dr. Vahid-i Kaşani ise Türkiye’de olmaktan ve dost-kardeş ülkeyi yakından tanımaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek Vahdet ve kardeşlik yolunda ellerinden gelen her şeyi yapabileceklerini ve başta alimler olmak üzere ilmi kuruluşlarla da her türlü işbirliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

 

Ayrıca Ehlibeyt Âlimleri Derneği ve el-Mustafa Üniversitesi'nin konum ve önemine vurgu yapılan bu görüşmede; her iki ülke içerisinde ortak bilgilendirici ilmi toplantıların yapılmasının da zaruretine vurgu yapılırken her iki kuruluşun bu manada çeşitli ortak çalışmalar yapabilecekleri kaydedildi.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Haber:

http://ehlibeytalimleri.com/ehla-der-den-el-mustafa-universitesi-ne-ziyaret-foto_d12643.html

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler