27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:20
28-01-2020
  

Ehlader’den Yüzyılın İhanet Belgesine Kınama Mesajı

Ehlibeyt Alimleri Derneği (EHLA-DER) - Ocak/2020 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

سُبْحَٰنَ ٱلَّذِىٓ أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِۦ لَيْلًا مِّنَ ٱلْمَسْجِدِ ٱلْحَرَامِ إِلَى ٱلْمَسْجِدِ ٱلْأَقْصَا ٱلَّذِى بَٰرَكْنَا حَوْلَهُۥ لِنُرِيَهُۥ مِنْ ءَايَٰتِنَآ ۚ إِنَّهُۥ هُوَ ٱلسَّمِيعُ ٱلْبَصِيرُ

 

"Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir."

İsra/1

 

 

Dünyanın en yaygın dinleri olan İslam, Yahudilik ve Hristiyanlık için Kudüs, büyük manevi değere sahiptir. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, bugün Müslümanların gözleri önünde, yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

 

Amerika Birleşik Devletleri ve Siyonist Rejim İsrail, dünya Müslümanlarının gözünün içine baka baka, sözde ‘Yüzyılın Anlaşması’nı açıkladı. Bu anlaşma aslında, ‘Yüzyılın İhanet Belgesi’dir. Yüreği ve ruhu Kudüs’te olan tüm müminleri gazaplandırmış ve yüreğinde derin bir yaraya sebep olmuştur.

 

Peygamberler diyarı Filistin topraklarının dünyanın iki yırtıcı hayvanı tarafından fiili ve diplomatik olarak gasp edildiğini bu akşam Amerikan Başkanı Trump ve Siyonist Başbakan Netanyahu’nun birbirlerinin ellerini sıkmasıyla tekrar gördük.

 

Başta Irak ve Suriye olmak üzere nice diğer İslam ülkelerini İşgal Rejimi İsrail için feda eden ve koca bir enkaza çeviren Amerika görüldüğü üzere bölgede yaşanan tüm gelişmeler de Siyonizm'in varlığını korumak ve yayılmacılığını pekiştirmek üzere planlanmaktadır.

 

Öte yandan onur ve haysiyetlerini yitirmiş, işin özünde evcilleştirilmiş Suudi Arabistan başta olmak üzere diğer Körfez Arap ülkeleri de Amerika ve İsrail’in her dediğine onay verir hale gelmiştir. Açıklamanın yapıldığı salonda hazır kıta bekleyen Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Ummanlı diplomatlara da Trump’ın özellikle teşekkür etmesi akıllara Merhum İmam Humeynî’nin kulaklara küpe olacak şu sözünü getirmektedir:

 

"Amerika’nın bizi övdüğü gün yas tutmamız gerekir."

 

Siyonizm tarafından eline tutuşturulmuş ve görevi yalnızca Yahudi kuklası olmak olan Trump’a Merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın da şu sözünü hatırlatmak gerekir:

 

“Eğer Amerika İsrail'i bu kadar çok seviyorsa, İsrail'e Güney Amerika'da bir eyalet versin, Müslüman topraklarda İsrail'in asla yeri olamaz!”

 

Bizler son nefesimizde söyleyeceğimiz Kelime-i Şehadet’ten önce şu cümleleri büyük bir içtenlik ve gururla haykıracağız:

 

Kahrolsun Amerika! Kahrolsun İsrail!

 

Unutmamalıyız ki; Filistin’in özgürlüğü, yalnızca Müslümanların değil bilakis tüm insanlığın onur sınavıdır.

 

EHLA-DER olarak bizler İsrail’i bir devlet olarak asla tanımıyoruz ve İsrail yok oluncaya dek direnişimizin devam edeceğini ilan ediyoruz.

 

 

29 Ocak 2020

İstanbul

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler