21 Ocak 2022 Cuma Saat:
12:23
09-06-2020
  

Ehlader’den Merhum Şallah İçin Taziye Mesajı

Ehlibeyt Alimleri Derneği / İstanbul - Haziran / 2020 - Ramazan Abdullah Muhammad Şallah / Filistin İslâmi Cihad Hareketi

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 
Ehlader, Filistin İslami Cihad Hareketi eski genel sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah'ın vefatı nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınlamıştır. Mesajın metni şöyledir:
 
 
 
 
 
Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla
 
 
Filistin davasının yetiştirmiş olduğu büyük mücahitlerden ve hayatını İslamî direnişe, Kudüs’ün özgürlüğüne adayan eşsiz mücadele adamlarından biri olan, Filistin İslami Cihad Hareketi eski Genel Sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah'ın vefatı haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.
 
Bugün İslam âlemi, önemli bir şahsiyetini ve yılmaz bir direnişçisini kaybetmiş bulunmaktadır. 
 
Ömrünü Filistin’in özgürlüğüne ve Siyonistlerin hezimete uğramasına adamış olan Merhum Şallah, direniş ekseninin vefakâr ve cefakar erlerinden biri idi.
 
O hiçbir zaman Siyonistler ile aynı masaya oturmamış, direniş ve mücadeleden başka bir yolu da kabul etmemişti. Tüm mezhebi taassuplardan uzak bir şekilde Şia - Sünni kardeşliğine inanarak Şeyh Ahmed Yasin’in, Fethi Şikakî’nin yolunu ve ideallerini devam ettirmişti.
 
Yine kendisi özellikle şehit ailelerine bir baba şefkatiyle yaklaşmış, onların maddi ve manevi tüm sorunlarıyla ilgilenmiş ve sorunların çözümünde çokça çaba sarf etmişti.
 
Hiç şüphesiz O’nun bu mücadelesi, davası ve yolu; Filistin’in kurtuluşuna çok büyük katkılar sağlamıştı. 
 
Bu kıymetli mücahidin vefatı münasebetiyle, başta Kudüs davasının imamı olan, Ayetullah Hamanei'ye, mazlum Filistin halkına, Filistin İslami Cihad Hareketi’ne, tüm sevenlerine, özellikle de kederli ailesine tesliyetlerimizi arz ederiz.
 
 
 
 
Kadir Akaras
 
Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı
 
İstanbul/Türkiye
08.06.2020
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler