17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
01:38
17-03-2022
  

Ehlader’den Berat Kandili ve 15 Şaban Bayramı Mesajı

Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehla-Der - İstanbul - Mart / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 
Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!
 
Öncelikle Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak, çok mübarek ve bereketli bir gece olan Berat (Berâet) Kandilini tebrik arz ederiz. Umarız bu gecede edilen dualar hürmetine Rabbimiz, içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulmamızı ve tüm dünyaya tekrar sağlıklı ve barış dolu günleri nasip eder.
 
Evet, bu gece Allah katındaki en mübarek gecelerden biridir; öyle ki neredeyse Kadir gecesine eşdeğer olan bu geceye Yüce Yaradan’ımızın rahmet gecesi de denilmiştir. 
 
Hem bireysel açıdan ve hem de toplumsal açıdan baktığımız zaman bu gece kurtuluş gecesidir; zira Allah bu gecede tevbe edenlerin tevbesini kabul eder, O’na dönenleri ebedi azaptan necata ulaştırır. Toplumsal olarak da kurtuluş gecemizdir; zira dünyaya huzur, mutluluk ve saadeti getirecek olan o son kurtarıcı böylesi bir gecede dünyaya gelmiştir.
 
Dolayısıyla Berat Kandili ile birlikte; zulüm, haksızlık, acı, keder ve sıkıntılarla dolan bu yeryüzünü; adalet ile doldurup, insanlığın tüm sıkıntılarının kurtuluşu olacak ve yine insanların Allah’a ulaşma yolunu açacak olan Hz. İmam Mehdi’nin kutlu doğum gününü de tüm insanlığa tebrik arz ederiz.
 
Unutmamalı ki; İmam Mehdi’ye inanmak, ona gönül vermek ve doğum gününü bir bayram edasında kutlamak, Öz Muhammedî İslam bayrağını dünyanın her tarafında dalgalandırma arzusu içinde olmak demektir. Yani şartlar ne olursa olsun ümitsizliğe kapılmadan gelecek günlerin insanlık için müjdeleyici olduğunu kabul etmek demektir.
 
Bu amaç ve hedef doğrultusunda yaşayanlar, hastalıklar ve savaşlar her tarafı kuşatsa bile dua ve amele sarılarak Mehdi’yi çağıranlar; gaybet perdesi arkasındaki İmam’ın sevgisini kazananlardır. 
 
Bu duygu ve düşünceler ile Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehla-Der olarak, Berat Gecesini ve mübarek 15 Şaban bayramını en içten dileklerimiz ile kutlar, bugünün iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur getirmesini ve Hz. Mehdi’nin bir an önce zuhur etmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.
 
 
 
 
 
17.03.2022
İstanbul
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur   18-03-2022 04:05

    ilahi amiin.

Kategorideki Diğer Haberler