14 Ağustos 2022 Pazar Saat:
08:54
18-11-2021
  

Ehlader’den Ayetullah Şebisterî İçin Taziye Mesajı

Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehla-Der - Kasım / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader, büyük İslam âlimi Ayetullah Müçtehit Şebisterî’nin vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınlamıştır.
 
Mesajın metni şöyledir:
 
 
 
Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla
 
 
" إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "
 
 
Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurmuştur: 
 
"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır."  
 
Ehlibeyt mektebinin yetiştirmiş olduğu büyük âlimlerden ve ömrünü İslam davasına adayan eşsiz mücahitlerden biri olan Ayetullah Müçtehit Şebisteri’nin vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.
 
Bugün İslam âlemi önemli bir şahsiyetini, Rabbani bir âlimini ve velayet makamının sadık bir yaranını kaybetmiş bulunmaktadır. Ömrünü İslam'a ve İslami değerlere adamış olan Ayetullah Şebisteri, İslam İnkılabı'nın başarıya ulaşmasında ve sonraki hizmetlerinde büyük katkıları olan biri idi. Yıllarca Tebriz’de Cuma imamlığı yapmış ve halkın sorunlarıyla yakından ilgilenmişti ve en son uzmanlar meclisindeki görevini hakkıyla yerine getirmekteydi.
 
Yine yıllarca Dünya Ehlibeyt Kurultayı başkanlığını yürüten Şebisteri, İslam'ın ve özelde Ehlibeyt mektebinin tüm dünyada doğru tanınmasında  ve İslam mezhepleri arasında birliğin oluşmasında önemli katkılar olan birisi idi. Merhum, manevi kimliğinin yanı sıra, İslami ilimlere de çok önem vermiş ve  sayısız öğrenci yetiştirmiş, birçok ülkede konferanslara katılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda da ülkemize gelerek ilmi konuşmalar yapmış, seminerlere iştirak etmişti.
 
Kur’ani Araştırmalar ve Vahiy, İman ve Özgürlük, Hermenötik, Kitap ve Sünnet gibi özellikle Kur’an alanında onlarca kitap kaleme alan Ayetullah Şebisteri yazmış olduğu eserler ile İslam medeniyetine büyük katkılar sağlamıştı.
 
Bu kıymetli âlimin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman olmak üzere, İmam Hamanei'ye ve ilim havzalarına tesliyetlerimizi arzederiz.
 
Yine Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak; Merhum’un sevenlerine, değerli evlatları ile geride kalan yakınlarına başsağlığı diler,Yüce Allah’tan  sevdikleri ile haşretmesini niyaz ederiz.
 
 
 
 
 
18.11.2021
İstanbul 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler