27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:22
05-08-2019
  

Ehlader’den Ayetullah Muhammed Asıf Muhsinî İçin Taziye Mesajı

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun Biz, Allah'tan geldik ve dönüşümüz yine O'nadır...

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği, Afganistanlı büyük İslam âlimi Ayetullah el-Uzma Hacı Şeyh Muhammed Asıf Muhsinî Kandaharî’nin vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınlamıştır. Mesajın metni şöyledir:
 
 
 
 
 
" إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "
 
 
Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurmuştur:
 
"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde öyle hiçbir bir gedik açılır ki; hiçbir şey onun yerini kapayamaz."  
 
 
Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirmiş olduğu saygı değer âlimlerden ve ömrünü İslami vahdet davasına adayan büyük mücahitlerimizden birisi olan Ayetullah el-Uzma Muhammed Muhsinî Kandaharî’nin vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.
 
İslam dünyası ve özellikle Afganistanlı mümin kardeşlerimiz bu gece önemli bir şahsiyeti ve hayatını ilim talebeleri yetiştirmek, Afganistan'da İslami vahdeti kurmak için adayan rabbani bir âlimini kaybetmiş bulunmaktadır.
 
Bu kıymetli âlimin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman (as) olmak üzere, Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'ye, tüm talebelerine, özellikle de Afganistanlı Müslüman kardeşlerimize tesliyetlerimizi arz ederiz.
 
Yine Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan makamını yüceltmesini ve yolundan bir dem dahi ayrılmadığı Ehl-i Beyt ile haşretmesini niyaz ederiz.
 
 
 
 
 
İstanbul
05.08.2019

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler