30 Haziran 2022 Perşembe Saat:
08:05
11-11-2019
  

Ehlader’den Allame Şerefuddin İçin Taziye

EHLADER'den Allame Seyyid Abdullah Şerefuddin Amulî için taziye mesajı

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 
Ehlader, büyük İslam âlimi el-Müracaat kitabının yazarı Allame Şerefuddin’in kendisi gibi alim ve araştırmacı oğlu Allame Seyyid Abdullah Şerefuddin Amulî’nin vefatı nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınlamıştır. Mesajın metni şöyledir:
 
 
 
 
  
 
 
"إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ"
 
 
Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurmuştur:
 
"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır."  
 
Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirmiş olduğu büyük âlimlerden ve ömrünü İslam davasına adayan eşsiz mücahitlerden biri olan Allame S. Abdullah Şerefuddin Amuli’nin vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.
 
Bugün İslam Âlemi, önemli bir şahsiyetini ve rabbani bir âlimini kaybetmiş bulunmaktadır. 
 
Ömrünü İslam'a ve İslami değerlere adamış olan Allame Şerefuddin Amulî, İslami öğretilerin toplum içerisinde yaygınlaşmasında, özellikle Lübnan’daki dini çalışmalarda önemli katkılar sağlamıştır.
 
Çok önemli eserlerden biri olan el-Müracaat kitabının yazarı babası Allame Şerefuddin gibi, Merhum da İslami ilimlere çok önem vermiş sayısız öğrenci yetiştirmiş, birçok eser kaleme almıştır.
 
Hiç şüphesiz bu ilmi çalışmaları, yetiştirmiş olduğu talebeler ve yazmış olduğu onlarca eser İslam medeniyetine çok büyük katkılar sağlamıştır.
 
Kendisi özellikle Lübnanlı müminlere bir baba şefkatiyle yaklaşmış, onların maddi ve manevi tüm sorunlarıyla ilgilenmiş ve sorunların çözümünde çokça çaba sarf etmiştir.
 
Bu kıymetli âlimin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman (a.f) olmak üzere, Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî'ye, tüm sevenlerine, özellikle de Lübnan’daki Müslüman kardeşlerimize tesliyetlerimizi arz ederiz.
 
Yine Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan sevdikleri ile haşretmesini niyaz ederiz.
 
 
 
 
 
 
Kadir Akaras
Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı
 
İstanbul-Türkiye
11.11.2019 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Allame Seyyid Abdullah Şerefuddin Amulî  (1927-2019)  
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler