27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:05
21-12-2019
  

Ehlader’den Alevilik/Şiilik Karşıtı Söylemlere Kınama Mesajı

Ehlader’den Alevilik/Şiilik Karşıtı Söylemlere Kınama Mesajı

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Geçtiğimiz günlerde kendisini Ehl-i Sünnet âlimi olarak gösteren ve hatta bazı siyasilerimizin ‘Hocam’ diyerek övdüğü kendini bilmez bir meczup; Muhammedî İslam’ın takipçileri olan, Ehl-i Beyt dostlarını derinden üzen ve rencide eden talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Hatta konuşmalarının bir bölümünde yalnızca bu hezeyanlarla yetinmemiş, üstüne üstlük bir de istiklalimizin şairi Merhum Mehmet Akif Ersoy’u da kâfirler listesine ekleyerek milli birliğimizi de hedef almıştır.

 

Kendisi Ehl-i Sünnet fakihlerinin ve özellikle de Ebu Hanife’nin fetvalarına aykırı olarak kıble ehli olan, Allah’a, Kur’an’a inanan ve son peygamber olarak Fahr-i Kainat Efendimiz Hz. Muhammedi (saa) kabul eden Şiaları, Alevileri, Caferileri kendince kâfir ilan etmiş ve hain FETÖ ağzı ile konuşarak bunlarla savaşılması gerektiği hezeyanlarını tekrarlamıştır.

 

Peygamber ümmetinden olduğunu iddia eden ve Muhammedî İslam’ın takipçisi bir Müslüman, her zaman insani keramete önem vermiş, diğer mezhep mensuplarına hoşgörü ile yaklaşmıştır. Fakat ne yazık ki, bu ve bunun gibi kendini-dinini bilmezler tüm Müslümanların birliğine zarar verecek söylemlerden kaçınması gerekirken, ülkemizde bulunan 20 milyona yakın Alevî/Şia/Caferî yurttaşın duygularını rencide etmiştir. Öte yandan 26 Aralık 1978 Maraş Katliamı’nın yıldönümü günlerinde böylesi bir açıklamada bulunulması da oldukça manidardır. Ayrıca bu ve bunun benzeri söylemlerin CIA ve Mossad tarafından yayıldığından da hiç şüphemiz yoktur.

 

Devletimizin hukuk erkinden beklentimiz; ülkemizin birliğine zarar veren, yurttaşlarımızın büyük bir kesimini rencide eden, toplumda huzursuzluklara neden olan, bu ve bunun gibi söylemlerde bulunanlara bir an önce gerekli cezayı vermesidir.

 

Siyasilerden beklentimiz ise; mezhep ayrımı yapmadan, Müslümanların hatırı sayılır bir kesimine yönelik yapılan bu talihsiz açıklamalara gerekli tepkiyi göstermeleri ve ülke vatandaşlarımızın huzuru için artık toplumu ötekileştirmenin önünü almalarıdır.

 

Türkiye Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak inancımıza ve vatandaşlarımıza yönelik bu densiz açıklamaları tekrar şiddetle kınıyor, rencide ettiği tüm Ehl-i Beyt dostlarından özür dilemesini bekliyoruz.

 

 

 

 

  

21.12.2019

İstanbul

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler