21 Ocak 2022 Cuma Saat:
12:21
30-11-2020
  

Ehlader'den İran'daki Suikaste Kınama Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehla-Der) / İstanbul - Kasım / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla

 

  

 

 

İran İslam Cumhuriyeti’nin önde gelen bilim adamlarından Muhsin Fahrizâde Tahran'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.

 

Bu menfur cinayet bir taraftan bizleri derinden üzerken diğer taraftan Emperyalist-Siyonist cepheye olan öfkemizi daha da çoğaltmıştır.

 

Yeryüzündeki tüm zulümlerin ve kötülüklerin kaynağı olan Amerika-İsrail, savaş ve teknoloji meydanlarında yenemediklerini; haince, namertçe ve kalleşçe suikastlarla şehit etmektedir. Fakat bilinmelidir ki şehit, kanı ile karanlıkları aydınlatır, ölmüş vicdanları yeniden uyandırır, zalim ve müstekbirlerin sonunu getirir. Amerika ve yandaşları işlemiş oldukları bu cinayetler ve şehitlerin kanı ile kendi sonlarını getirmiş oldular.

 

Bu minvalde başta ülkemiz Türkiye olmak üzere diğer ülkelerdeki bilim insanlarına 60’lı yıllardan beri İsrail’in yaptığı tüm terör eylemlerini kınıyoruz.

 

Bilim insanlarına yapılan bu terör eylemleri, Müslüman ülkelerin gelişmesini engellemek ve teknolojik tekecelciliklerini sürdürmek amacıyla yapılmaktadır. Müslümanlar bu tür eylemlere karşı bilim insanlarına sahip çıkmakla birlikte her türlü bilimsel gelişmeye de son derece önem vermelidir.

 

Bu şehadeti başta Mevlamız İmam-ı Zaman olmak üzere naibi Rehberimiz İmam Hamanei’ye, tüm özgürlükçü insanlara ve özellikle de şehidimizin kederli ailesine tebrik ve tesliyet arz ederiz.

 

Bu kalleş cinayeti şiddetle kınarken, tüm Müslümanların hiçbir insani değere sahip olmayan, tek amacı yeryüzünde fitne çıkarmak olan Amerika ve Siyonistlere tepki göstermeleri gerektiğini de ilan ederiz.

 

 

 

 

29.11.2020

İstanbul

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler