17 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
11:24
18-08-2020
  

Ehlader'den Ayetullah Teshirî İçin Başsağlığı Mesajı

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. “Biz Allah içiniz ve sonunda O'na dönüp gideceğiz.”

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 


"إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "


 

Efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur: 

 

"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır." 

 

 

 

Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirmiş olduğu büyük âlimlerden ve Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Yüksek Konsey üyelerinden Ayetullah Muhammed Ali Teshirî’nin vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.

 

Bu sabah (18.08.2020/Salı) 76 yaşında kalp yetmezliği sonucu dâr-ı bekâya irtihal eden Ayetullah Muhammed Ali Teshirî 1990’dan 1999 senesine kadar kurucularından olduğu Dünya Ehlibeyt Kurultayı’nın genel sekreterliği görevini başarıyla yürütmüştü. Ayetullah Teshirî aynı zamanda yıllar boyu yine genel sekreterliğini yaptığı Dünya İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Örgütü’nde İslami vahdet adına önemli faaliyetlere de imza atmıştı.

 

Bu değerli Ehl-i Beyt âlimimizin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman (af) olmak üzere, Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'ye, tüm sevenlerine, özellikle de Kum İlim Havzalarına ve Aziz Müslümanlara başsağlıklarımızı arz ediyoruz.

 

Yine Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehl-i Beyt ile haşretmesini niyaz ederiz.

 

 

 

 

18 Ağustos 2020

İstanbul

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler