27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
20:05
26-08-2019
  

Ehlader 4. Bölgesel Toplantıları (İç Anadolu)

Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği Yönetim Kurulu, bölgesel toplantılarının dördüncüsünü İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan cami ve hocalarıyla gerçekleştirdi.

Facebook da Paylaş

 

 

Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras, Seyyid Kasım Erdem, Orhan Öz, Yaver Daştan, Yusuf Tazegün ve Ali Akın Caba’nın bulunduğu Ehlader Yönetim Kurulu’nun 17 Ağustos 2019 Cumartesi günü İç Anadolu Bölgesi’ndeki ilk toplantısının adresi Başkent Ankara oldu.

 

Ankara’da yapılan görüşmelerde değerli Ehl-i Beyt âlimlerimizden Seyyid Abdullah ve Seyyid Şuca hocalarımız camilerinde ziyaret edildi. Aynı günün akşamı ise Bab-ı Ali Vakfı’nda Yusuf Töre hocamız ile toplantı yapıldıktan sonra yönetim kurulu topluca akşam namazına müteakip Gadir-i Hum Bayram programına katıldı.

 

18 Ağustos Pazar günü ise Çorum’da bulunan Ehl-i Beyt Camii’nde Özgür Arapoğlu hocamızın tertiplediği Gadir-i Hum programına iştirak edildi. Program sonrasında da Ehlader Yönetim Kurulu bölge âlimleri ile bir toplantı düzenledi.

 

Toplantılarda Ehlibeyt Âlimleri Dernek binasının yeni yerine taşınması, sebebi ve faydaları, Muharrem Ayı programları ve öneriler, bu yıl Ehlader’in düzenleyeceği 14. Erbain merasimi hazırlıkları, bölge âlimlerinin durumu, sıkıntıları, çalışmaları ve beklentileri hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

 

 

Ehlader HABER

 

  

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Ekrem Ekşi   27-08-2019 00:06

    Selam İnş Ehlader yönetimi güney doğu ve Kardenizede misafir olurlar. Ben bunu söylerken bu gezinin mektep ve kaynaşma açısından çok önemli olduğuna inandığım için söylüyorum. Saygılarımla

Kategorideki Diğer Haberler