27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:58
18-02-2021
  

Ehla-Der’in Regâib Gecesi Tebrik Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Şubat / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!

 

Öncelikle Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak bağışlanma, tevbe, Yüce Allah’a yeniden dönüş ve bir yönüyle de kardeşlik gecesi olan Regaib gecesini tebrik arz ederiz. Umarız bu gecelerde edilen dualar hürmetine Rabbimiz, içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulmamızı ve tüm dünyaya tekrar sağlıklı günleri nasip eder.

 

Evet, bağışlanma ve rahmet ayı olan Recep ayı ile birlikte mübarek üç aylara girmiş bulunmaktayız. Mübarek Ramazan ayının öncüsü, hayırla, bereketle gelen Recep ayı ve Regâib gecesi; sessiz, sakin; fakat dolu dolu bir feyzin taşıp bütün gönülleri saracağı mübarek günlerin yakın olduğunun emareleri ve işaretleri gibidir. Gönlünü Allah'a adamış ve manevi hissiyatlarını daha kaybetmemiş her insan Regâip gecesiyle Ramazan ayının girdiğini hissetmeye ve birkaç adım ileride kendini bekleyen bereket ayını olabildiğince değerlendirebilmek için şimdiden çalışmaya başlar.

 

Regaib gecesi ya kaza ve tevbe gecesidir aslında. İnsan bu gecede hayatın anlamını düşünmeye, özüne inmeye başlar, kendisine kendisiyle ilgili sorular sorar, kendisini tanımaya çalışır. Bunun neticesinde ise pişmanlık ve tevbe duygusuna kapılır.

 

Bu bağlamda Regaib gecesinde Yüce Allah büyük bir rağbet ile kullarının ona yönelip tevbe etmelerini beklemektedir. Bunu bizzat Rabbimiz, bizden istemekte ve bizi tövbeye davet etmektedir, birçok Kur’an ayetinde, "Kullarım ne kadar da günahkâr olurlarsa olsunlar, yine de bana yönelip tövbe etsinler" diye buyurmaktadır.

 

Son olarak tekrar ülkemizdeki herkesin ve İslam dünyasının mübarek Regaib gecesini tebrik arz ederiz. Tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve mutluluklar dileriz. Duaların kabul olduğu bu gecede niyazımız; ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlığın gelmesi, dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslümanları üzen huzursuzlukların sona bulmasıdır.

 

 

 

18 Şubat 2021

İstanbul

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur   18-02-2021 17:22

    Bismillahirrahmanirrahim. İlahi amiin milyonlar ca amin diyorum inşAllah. Allah razı olsun sizden. Selametle kalınız inşAllah...

Kategorideki Diğer Haberler