05 Temmuz 2022 Salı Saat:
22:31
01-04-2022
  

Ehla-Der’den Mübarek Ramazan Ayı Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Nisan / 2022 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!

 

Mübarek recep ve şâban ayları sessiz, sakin; ama dolu dolu bir feyzin gelmekte olduğunun ve insanın kendisini ruhen en huzurlu hissedeceği günlerin yakın olduğunun emareleri gibiydi.

 

Yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun bir ramazan ayını daha nasip etti.

 

Öyle bir ay ki doğrudan ruhları, akılları, yaşamı, bakışı, duruşu ve sözleri değiştirmektedir.

 

Ramazan ayı ve bu ayın orucu ile gecenin gündüzün rengi değişir, güneşin doğuşu batışı değişir, insanın hayata bakışı, sözlerin anlamı değişir. Yani mübarek ramazan ayı aslında bir değişim ayıdır; kulun yakaza ile kendisine gelmesi, kaybettiklerinin peşine düşmesi ve kendi derdi ile dertlenmesidir.

 

Öyle bir ay ki; insanlar için saadet yolunun kılavuzu Kur'an bu ayda indirilmeye başlanmıştır, bin aydan hayırlı kadir gecesi bu aydadır, bu ayda cennetin kapıları ardına kadar açılır, cehennem kapıları da tamamen kapatılır ve azgın şeytanlar zincire vurulurlar.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak bu mübarek ayı bir kez daha idrak eden tüm Müslüman kardeşlerimize tebriklerimizi sunuyoruz.

 

En büyük temennimiz ise bu ayı iyi bir şekilde değerlendirerek; bireysel olarak Yüce Yaradanımızın marifetine ulaşmak ve toplumsal olarak da özellikle maddi sıkıntıların çok fazla arttığı bu günlerde, orucun hikmetlerinden biri olan fakirlerin halini anlayıp elden geldiğince onların sıkıntılarını gidermektir.

 

Ümid ediyoruz insanlığın gerçek kurtarıcısı ve saadet yolunun gerçek kılavuzunun zuhuru bu kadir gecesinde takdir edilir ve o Yusuf-u Zehra'yı görme şerefi ile asıl bayramları yaşarız.

 

Rabbimiz tuttuğunuz oruçları, okuduğumuz Kur’an tilavetlerini ve ettiğiniz duaları kendi dergâhında kabul buyursun inşallah.

 

 

 

01.04.2022

İstanbul

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler