05 Temmuz 2022 Salı Saat:
21:37
29-03-2022
  

Ehla-Der Yeni Hizmet Binasına Kavuştu

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Bağcılar / Kirazlı / İstanbul - Mart / 2022

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’deki Ehl-i Beyt âlimlerinin çatı kuruluşu olan Ehla-Der, yeni hizmet binasına kavuştu.

 

 

İstanbul Bağcılar’daki yeni binanın açılışı, İstanbul, Iğdır, Kars, İzmir, Ankara, Konya’da görev yapan çok sayıda Ehl-i Beyt âliminin katılımıyla yapıldı.

 

Moderatörlüğünü Ehla-Der Genel Sekreteri Yusuf Tazegün'ün yaptığı açılış programı, binanın kapısında kurdele kesimiyle başladı. Ehl-i Beyt âlimi Ali Ekber Yurtseven, el-Mustafa Üniversitesi Türkiye temsilcisi Seyyid Vahid Kaşanî, Validehan Camiî eski imamı Muhammed Kıtay ve Seyyid Abdullah Güngör, okunan dualar eşliğinde kurdele kesimini gerçekleştirdi.

 

Ardından program başladı. Kelamların en güzeli olan Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim tilavetini kıymetli Ehl-i Beyt âlimimiz Musa Güneş yaptı.

 

Ardından kürsüye davet edilen Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras açılış konuşmasını yaptı. Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala âlimlerin bir arada olmasının oldukça önemli olduğunu ifade eden Akaras, Ehl-i Beyt âlimlerinin her zaman sıkıntılar içinde bugünlere geldiğini vurguladı. Anadolu coğrafyasında Ehl-i Beyt sevgisinin yerleşmesinde âlimlerin büyük pay sahibi olduğunu söyleyen Kadir Akaras, İslam âleminde fitne çıkarmak isteyenlerin oyunlarını da yine âlimlerin bozduğuna işaret etti. Akaras şöyle konuştu:

 

“Bu bina eski bir binaydı, alındıktan sonra büyük bir tadilat yapıldı. Burada bizler siz değerli âlimlerimizin hizmetinizdeyiz. Diğer kurumlarla da daha sağlıklı, derin ilişkiler kurulmasına öncü olacağız.”

 

Programa Iğdır’dan Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği Başkanı Zeki Tümay da katıldı. Tümay, Ehla-Der binasının hizmete kavuşturulmasının önemli olduğunu vurguladı. Yeni hizmet binasının Ehl-i Beyt camiasına hayırlı olmasını dileyen Tümay, yaklaşan Ramazan ayının da tüm İslam âlemine mübarek olması temennisinde bulundu.

 

On4 TV Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aydın ise Ehla-Der’in saha çalışmalarına yoğunlaşması ve gençlerle iç içe olması gerektiğinin altını çizdi.

 

Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye temsilcisi Dr. Vahid Kaşanî de kurum olarak Ehla-Der’le tam bir iş birliği içerisinde olacaklarını vurguladı.

 

Alulbeyt Âlimler Birliği Başkanı Ali Ekber Yurtseven de Ehla-Der’in yeni binasında hizmetlerinin daim olmasını temenni etti. Yurtseven, âlimlerin asıl vazifesinin insan yetiştirmek olduğunu da söyledi.

 

Programa Ankara’dan katılan Seyyid Abdullah Güngör de, genç âlimlere tavsiyelerde bulunarak, âlimlerin birliğinin bozulmamasını istedi.

 

Programın sonunda da Validehan Camiî eski imamı Muhammed Kıtay Hoca da dua etti. Kıtay, Ehla-Der’in yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Program daha sonra topluca yenilen yemek ikramı ile sona erdi.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader Yeni Binasına Kavuştu! Türkiye'nin Dört Bir Yanından Alimler Açılış Programına Katıldı!

 

https://www.youtube.com/watch?v=10yxBVy4nCU

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler