23 Mayıs 2022 Pazartesi Saat:
18:14
18-10-2021
  

Ehla-Der'den Kutlu Doğum ve Vahdet Haftası Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Kutlu Doğum / Vahdet Haftası - Ekim / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla

 

لَقَدْ جَٓاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ اَنْفُسِكُمْ عَز۪يزٌۘ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَر۪يصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِن۪ينَ رَؤُ۫فٌ رَح۪يمٌ

 

"Size içinizden, sıkıntıya düşmeniz kendisine ağır gelen, size oldukça düşkün, mü'minlere karşı şefkatli ve merhametli olan bir Peygamber gelmiştir." Tevbe/128

 

 

Âlemler nûra gark oldu Muhammed doğduğu gece


Mümin münafık fark oldu Muhammed doğduğu gece

 

 

Fahr-i Kâinat Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) ve onun tertemiz soyundan gelen İmam Cafer-i Sadık'ın (a.s) kutlu doğum günlerini ve bu münasebetle ilan edilen Vahdet Haftası’nı tüm İslam âlemine tebrik arz ediyoruz.

 

Vahdet yani birlik; aynı duygu, aynı his, aynı yürek, aynı anlayış ile Müslümanların tek vücut olması demektir. Nitekim âlemlere rahmet olarak gönderilen ve cehalet bataklığına saplanmış insanlığın elinden tutarak Rabbine doğru yönlendirilen Hz. Nebi (saa), büyük bir sevgi elçisi idi. Onun yeryüzüne gelişiyle insanca nasıl yaşanılacağı öğrenildi, kadınlar ve çocuklara değer verildi, öğretileri ile bizlerin basiret sahibi olmamızı istedi. İşte bu yüzdendir ki; Onun mübarek doğumu aslında tüm insanlığın en büyük bayramı niteliğindedir.

 

Bizim, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ve onun tertemiz evlatları olan Ehl-i Beyt’ten öğrendiğimiz; her daim insanî keramete önem vermek, hangi dinden ve mezhepten olursa olsun herkese hoşgörü ile yaklaşmak ve bozguncular karşısında ayık olmaktır.

 

Bu yüzden Müslümanların günümüzde yerine getirmesi gereken en önemli fariza 'İslamî Vahdet'tir.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak Mevlid-i Nebî ve Vahdet Haftası’nı tüm inananlara tebrik arz eder, Yüce Allah'tan Müslümanların birlik ve beraberliğini niyaz ederiz.

 

 

 

18 Ekim 2021

İstanbul 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler