27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
08:12
10-06-2021
  

Ehla-Der'de Yeni Yönetim İş Başında + FOTO

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Haziran / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Türkiye Ehl-i Beyt âlimlerinin çatı kuruluşu olan Ehla-Der’de, oldukça önemli bir gün daha geride bırakıldı.

 

172 üyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı Ehl-i Beyt âlimleri kuruluşu olan Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nde 6'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

 

10 Haziran 2021 Perşembe günü saat 10.00'da İstanbul / Bağcılar Mehmed Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, dernek üyelerinin katılımı pandemi dönemine rağmen oldukça yoğundu.

 

Derneğimizin 6. Olağan Genel Kurulu ve yeni yönetim kurulunun seçilmesi toplantısı değerli âlimimiz Ali Çalar Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Sunuculuğunu Ehla-Der Genel Sekreteri Yusuf Tazegün Hoca’nın yaptığı seçim programında açılış konuşmasını Ehla-Der Genel Başkanı Sayın Kadir Akaras yaptı.

 

Akaras konuşmasında Türkiye’nin jeopolitik ve toplumsal olarak bölgenin en güçlü ülkelerinden birisi olduğuna değindikten sonra şöyle dedi:

 

“Bunun avantajını iyi değerlendirip ülkemize yaraşır bir şekilde çalışmalar yapmakla mükellefiz.

50 sene zarfında bireysellikten toplumsal bir oluşuma adım atmış, mahrumiyetten refaha ulaşmış, özellikle büyük şehirlerde sessizliğimizi bozmuş ve her noktada ezanlarımız okunur hale gelmiştir. Anlaşılmak istenmeyen, kendini rahatça ifade edemeyen ve hatta kendisini anlatacak tek bir broşürü dahi olmayan bir toplumdan yayınevleri, TV’leri ile kendimizi rahatça tanıtma fırsatı bulabilmişizdir. Bizler 50 sene zarfında 500 yılda kaydedilen ilerlemeye eş bir gelişim sağladık.”

 

Ehla-Der’in faaliyetleri hakkında da bilgi veren Kadir Akaras sözlerine şöyle devam etti:

 

“Özellikle Ehla-Der haber sitesi ve bünyemizde faaliyet gösteren Mihrap TV Türkiye’deki milyonlarca site içerisinde ilk on bin içerisine girerek büyük bir başarı yakalamıştır. Yardım kuruluşu KIYDER ise Filistin, Yemen, Afganistan gibi krizlerle boğuşan İslam ülkeleri için başlattığı insanî yardım faaliyetleri ile nice yetim ve yoksul insana umut olmuştur.

Öyleyse elimizdeki nimetlerin kıymetini bilirsek kesinlikle daha da ilerleyeceğiz lakin kıymet bilmez isek, bu nimet kıymet bilen bir topluma verilir ve elimizden uçar gider.”

 

Akaras’ın konuşmasından sonra program, söz alan âlimlerimizin öneri ve eleştirilerini dile getirdiği bölüm ile son buldu.

  

Değerli Ehl-i Beyt âlimlerimizden Ş. Kurban Ulusöz başkanlığında Ş. Behram Geley Ş. İsa Güneş, Ş. Ali Yeral ve Ş. Mehmet Demirdağ ile divan kurulu oluşturulduktan sonra yeni yönetim kurulunun seçimi başladı.

 

Oldukça samimi ve heyecanlı bir ortamda gerçekleşen oylamanın ardından 13 kişilik yeni yönetim kurulu belirlendi.


Ülkemizin farklı bölge ve oluşumlarından temsilcilerin seçildiği 13 kişilik yeni yönetim kurulu ise günün ilerleyen saatlerinde değerlendirme toplantısı yaparak görev dağılımı ve hayata geçirilmesi planlanan yeni projeler hakkında fikir birliğine vardı.

 

Oylama ile Seçilen Ehla-Der Yeni Yönetim Kurulu Aşağıdaki Gibidir:

 

01- Kadir Akaras (Ehla-Der Genel Başkanı)

 

02- Orhan Öz (Ehla-Der Genel Başkan Yardımcısı)

 

03- Yusuf Tazegün (Ehla-Der Genel Sekreteri)

 

04- Yaver Daştan (Sayman)

 

05- Zeki Tümay

 

06- Seyyid Kasım Erdem

 

07- Rahman Karanlık

 

08- Tevekkül Erol

 

09- Turgay Varol

 

10- Mahmut Acar

 

11- Ersan Baydemir

 

12- Muhammet Taşkaynatan

 

13- Hasan Bedel

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler