17 Ocak 2021 Pazar Saat:
10:56
  

Ehl-i Sünnet'le Yaşam Biçimi

İmam Cafer Sadık'ın (a.s) Ehlisünnet'le Yaşam Biçimi Bülent Özbaş Kevser Yayınları

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Zamanın gereksinim ve ihtiyaçları doğrultusunda İslam toplumunun ortak değeri olan şahsiyetlerin hayatlarına eğilmek, etkin insanların rolünü kendimiz için güncellemek, İslam toplumunun temel dinamik ve evrensel ilkelerini ayakta tutmak için örnek alınması gereken şahsiyetlerin yaşamından yardım almak, hiç şüphesiz yapılması gereken en önemli çalışmalardan biridir. Bizleri Allah'a yaklaştırıp dergâhında sevimli kılan; mezhep, mektep ve tarikatlarımızı yüceltmek değil, O'nun dinini yüceltmeye çalışmaktır...

 

İslam dininin ahlaki ve insani değerlerini yaşayıp yaymak için atılacak adımlarda hiçbir ihtilaf bulunmamaktadır. Birliktelikler sağlam bir temel üzere atılmalıdır ki kısmi ihtilaflar bu sağlam temeli yok edemesin. Bu doğrultuda ele aldığımız mevcut kitap, altı ana bölümden oluşmaktadır. Birinci ve ikinci bölümde; İmam Cafer Sadık’ın (a.s) hayatı, Ehlisünnet kavramından maksadın kimler olduğu, ayrıca o dönemin siyasi ve kültürel yapısı kaleme alınırken; üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı bölümlerde ise İmam Cafer Sadık’ın, Ehlisünnet’in âlim, yönetici ve halkına karşı sergilediği yaşam biçimi ve yöntemleri konu edilmiştir.

 

İslam dinini yaymak için çaba gösterip ahlaki ve insani değerleri yaymaya çalışarak dünyadan göçen İmam Cafer Sadık (a.s) gibi yüzlerce arif insana ne mutlu!

 

 

https://www.kevseryayincilik.com/

 

 

 

Stok Kodu
:
9786054792931
Boyut
:
13,5 x 21
Sayfa Sayısı
:
254
Baskı
:
1
Basım Tarihi
:
Kasım 2019
Kapak Türü
:
Karton Kapak
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dili
:
Türkçe

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş