17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
01:03
06-02-2022
  

Bütün Her Şey İsrail’i Korumak Adına

Yemen’deki cinayetlere dünyanın sessiz kalmasının hiçbir açıklaması olamaz.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

 

Bütün Her Şey İsrail’i Korumak Adına

Şeyh İbrahim Zakzakî

Nijerya Şiîleri Lideri

 

 

Şeyh İbrahim Zakzakî, “Yemen'e Yönelik Saldırganlığın Boyutları Tartışılıyor” adlı online uluslararası webinarda Yemen’e dair önemli bilgiler paylaştı. Şeyh Zakzakî şunları söyledi:

 

Herkesi batılı ülkelerin Yemen’e saldırmasının asıl sebebini düşünmeye davet ediyorum. Bu ülkede devrik cumhurbaşkanının dahi kimsesi yok mu? Bu trajik olay karşısında dünyanın sessiz kalmasının bir açıklaması olamaz.

 

Savaş, iki askeri güç arasında yapılan bir mücadeledir, ancak Yemen’de insanlığa karşı bir düşmanlık ve cinayet işlenmektedir.

 

Sıradan insanlara yapılan tüm bu hava saldırıları ile erkekleri, kadınları, çocukları evlerinde, iş yerlerinde, okullarında öldürüyorlar hatta çocukların otobüslerine ve hapishanelere saldırıyorlar. Hastanelere saldırarak hastaları, hemşireleri ve doktorları öldürmek savaşın hangi kitabında yazar.

 

BAE ve Suudi Arabistan; Amerika, İngiltere, Fransa ve diğer batılı ülkelerin temsilcisi gibi davranıyor. Tüm bunlar, devrik cumhurbaşkanını ülkeye geri getirmek için başlatılmıştı ama gerçekte bu eylemin ve insanları öldürmenin asıl sebepleri nedir?

 

Herkesi batılı ülkelerin asıl hedefinin ne olduğunu düşünmeye davet ediyorum. Devrik cumhurbaşkanını geri getirip o ülkenin erkeklerinin, kadınlarının ve çocuklarının onu benimsemesini isteyenler, onları öldürerek bunu başarabilir mi? Bu cumhurbaşkanının bu ülkede bir akrabası dahi yok mu da hiç kimseye merhamet edilmiyor? Bu durumda yine hile ve yalanları ortaya çıkmış oluyor.

 

Libya’da, Irak’ta ve Suriye’de işlenen suçlar Yemen’deki mevcut zulümlerle ne kadar da benziyor. Batılı ülkeler her şeyi yok ediyor ve bu, bir dünya savaşı çıkarmak için yapılmış yeni bir plan ve yeni bir hiledir. Tüm bunların hepsi İsrail’i korumak için yapılmaktadır.

 

Birçok ülkeden bu konuyu çözmek için yardım istedim; lakin tüm bu insanların Yemen’de olan bu trajediye, bu ülke halkının elektrik, yakıt, benzin ve tıbbi malzemelerden mahrum kalmasına susmasına hiçbir anlam veremiyorum hâlbuki herkesin bu sorunun çözümünde yardım etmesi gerektiğini biliyorum.

 

Yemen savaşı, bu topraklar üzerinde insanî bir felakete dönüştü. Bu halk, tıbbi müdahaleden bile yoksun. Bu konu günümüz dünya toplumu için çok tehlikeli bir ikilemdir. Cevap vermek ve tepki göstermek Yemen halkının en doğal hakkıdır çünkü en kötü şekilde onlara saldırılar düzenlenmektedir.

 

Tüm bunlar yaşanırken haklı olarak Yemen halkının tek çaresi; Direniştir. Umarız bu konu Yemen halkının zaferiyle ve zalim güçlerin yok olmasıyla sonuçlanır.

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler