17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
12:25
15-09-2017
  

Beşşar Esad'tan Ayetullah Hamanei'ye Mektup

ülkemizin topraklarını tekfirci teröristlerden kurtarmak için halkımıza verdiği destekten dolayı İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkürlerimi arz ediyorum.

Facebook da Paylaş

 

 

Suriye'deki iç savaın 15 Mart 2011'de ülkenin güneyindeki ed-Dera kentinde Ürdün üzerinde gerçekleştirilen küçük bir kıvılcımla başlamasından bu yana şimdiye kadar 400 bin kişi hayatını kaybetti ve 6.5 milyon insan evlerini terk etmek zorunda kaldı.

 

Esad Hükümeti'ne bu zor durumunda yardım edenlerin başında şüphesiz İran İslam Cumhuriyeti vardı ve Suriye Cumhurbaşkanı Esad da Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'ye bu bağlamda bir teşekkür mektubu yazdı.

 

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad'ın, gönderdiği mektubun içeriği şöyle:

 

Bismillahirrahmanirrahim

 

İran İslam Devrimi Lideri Hz. Ayetullahu’l- Uzma İmam Seyyid Ali Hamenei,

 

Allah’ın selam, rahmet ve bereketi sizinle olsun.

 

Sözlerime başlarken Suriye Arap Ordusu’nun müttefikleri ve dostlarıyla birlikte Deyr ez-Zor kuşatmasını kırarak elde ettiği stratejik kazanımdan dolayı zatıalinize, İran Hükümetine ve halkına tebriklerimi sunuyorum.

 

Biz, terörle savaşımızda kanlarını takdim eden İran halkını bu zaferin ortağı olarak görüyor ve zatıaliniz aracılığıyla terörizme karşı ilkesel tutumundan ve ülkemizin topraklarını tekfirci teröristlerden kurtarmak için halkımıza verdiği destekten dolayı İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkürlerimi arz ediyorum.   

 

Suriye Arap Cumhuriyeti ve İran İslam Cumhuriyeti, zulme ve saldırganlığa karşı savaşa ve terörizm tehlikesini yok etmeye ve tüm halklar ve ülkeler için adalete, eşitliğe, onura dayalı bir bölgesel ve uluslararası düzen kurulması için birlikte çalışmaya devam etmektedir.

 

Ben, Suriye Arap Cumhuriyeti halkı adına ve kendi adıma zatıalinize ve dost İran halkına en samimi teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum ve Allah’tan attığımız adımları iki halkın, iki ülkenin ve tüm insanlığın iyiliğine sonuçlandırmasını diliyorum.

 

Hazret-i İmam, en içten sevgi, saygı ve takdirlerimi şahsi kereminizle kabul edin.

 

Beşşar Esad

Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler