27 Mayıs 2019 Pazartesi Saat:
08:46
05-05-2016
  

Bahreyn’de Özgürlük Yalanı.

Bahreyn Emiri Hamad bin İsa Al-i Halife’nin ülkede özgürlüklerin olduğu yönündeki açıklamalarını tam bir yalan.

Facebook da Paylaş

Tesnim Haber Ajansının haberine göre,  Bahreyn Al-i Halife rejimine karşı olan muhalif gruplar ülkede vatandaşların hak ve özgürlük durumunun vahim bir noktada olduğunu belirtti.


Bahreyn’de yayın yapan el-Vasat gazetesinin haberine göre; Bahreyn Al-i Halife rejimi karşıtı Vifak Cemiyeti, Vaat Cemiyeti, Bahreyn el-Ehae Cemiyeti gibi oluşumlar yaptıkları açıklamada, “Bahreyn Emiri Hamad bin İsa Al-i Halife’nin ülkede özgürlüklerin olduğu yönündeki açıklamalarını tam bir yalan” olarak nitelendirdi.


Vifak Cemiyeti, Vaat Cemiyeti, Bahreyn el-Ehae Cemiyeti yaptıkları açıklamada; “Bahreyn’de özgürlük ve vatandaşlık haklarının her geçen gün daha vahim bir noktaya gittiğini” ifade etti.
 

Bahreyn basın yayın kuruluşlarından da Bahreyn Emirinin sözlerine tepkiler vardı. Bazı basın yayın kuruluşları, Emirin açıklamalarına tepi göstererek, “Bahreyn’de basın yayın özgürlüğünün olmadığını” savundular.


Bahreyn’de, barışçıl gösterilere katıldıkları, baskıları eleştirdikleri ve reform istedikleri için binlerce insan cezaevinde bulunuyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler